Wątek: The 9
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-01-2011, 19:26   #4
Sieciech
 
Reputacja: 1 Sieciech jest godny podziwuSieciech jest godny podziwuSieciech jest godny podziwuSieciech jest godny podziwuSieciech jest godny podziwuSieciech jest godny podziwuSieciech jest godny podziwuSieciech jest godny podziwuSieciech jest godny podziwuSieciech jest godny podziwuSieciech jest godny podziwu
Dzięki za pomysł z 2k6 nie wiem czemu na to nie wpadłem świetna rzecz, a prosta.
Z tą niską wartością uroku chodziło mi o to, że jak ktoś jest strasznie brzydki i odpychający to również może być skuteczne przy zastraszaniu bazującym na negatywnych emocjach. Najgorzej być w tym momencie taki średni, niezauważalny.

Charyzma składa się z uroku i charakteru, jest podkreślone to słowo.
Średnia często przyda się w testach atrybutów, w wielu przypadkach sama siła nie wystarczy. Jeśli porównać wymienionego osiłka i baletnicę to faktycznie nie to samo, ale oboje mogą mieć podobną skuteczność bojową. Czasami można nadrobić zręcznością siłę. W teście opierania się obalaniu na przykład średnia jest idealnym wyznacznikiem. A atrybuty się wykorzystuje, nie zapisałem tego, wybacz mój błąd, poprawię.
Jeśli chodzi o rozstrzał to tak musi być i jest chyba w każdym systemie. HP zawsze liczy się w innej skali niż premię do ataku czy kp. zaczynamy z 100, ponieważ zależało mi żeby postać z początku nie kładła się od jednego pchnięcia sztyletem, ale żeby później przy małym wzroście HP nie przeżywała zawalenia się budynku. Według mnie i atak i obrona mają wiele wspólnego ze sprawnością. Szybkość reakcji, przenoszenie ciężaru ciała, technika walki bardziej zależy od zręczności niż siły. I to jest sprawiedliwe, krzepa ma pod sobą życie i wytrzymałość, sprawność ma atak i obronę, po 2 statystyki. Jak każdy atrybut.
W każdym rpg wszystko zależy od mistrza gry, ja podaję tylko wskazówki aby gra była zrównoważona.
Jeśli chodzi o magię to strasznie ciężko mi to wytłumaczyć przez internet, bo system nie nadaje się do pbf, fakt zalatuje komputerówką i nie wiem co z tym zrobić bo zależy mi na regeneracji many i samej manie. Mam dość komórek na czary. Zależności magii nie są obowiązkowe, można bazować na gotowych czarach i ich się trzymać, ale jak komuś będzie mało, to czemu nie pobawić się z konstrukcją samych czarów? System zależności nie tylko umożliwia to, ale i podpowiada. Magowie też stają równi wojownikom. Zawsze irytowało mnie że magowie mają moc tak sobie a wojownik zdobywa umiejętności latami treningów i na końcu magowie byli potężniejsi. Tutaj każdy może być magiem, magowie to tylko ci którzy zrozumieli, a najlepsze lata życia spędzili nad książkami.
 
Sieciech jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem