Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-01-2011, 17:50   #11
Kachimi
 
Reputacja: 1 Kachimi nie jest za bardzo znanyKachimi nie jest za bardzo znanyKachimi nie jest za bardzo znanyKachimi nie jest za bardzo znanyKachimi nie jest za bardzo znanyKachimi nie jest za bardzo znanyKachimi nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał JanPolak Zobacz post
Kachimi, zazdroszczę odwagi prezentowania systemów na forum, gdzie krytykowanie pomysłów jest formą sportu

Co mi tam - też sobie pokrytykuję:



Też uważam, że zabierasz się do systemu od pupy strony.

Mechanika. Mechaników w świecie jak mrówków, tylko brać i wybierać. A wątpię, by szeregowy twórca autorki zbudował coś lepszego, niż popularne, przetestowane i cieszące się renomą systemy zasad.
Zbrojownia. Mało to książek i stron o broni palnej? Czy chcesz mieć wszystko szczegółowo rozpisane na cyferki, żeby móc się kłócić, czy strzał z beretty boli o 2 dmg bardziej niż z glocka?
Świat. Współczesny lub political fiction bliskiego zasięgu, więc za dużo nie masz do opisywania.
Przykładowa sesja. Ktoś to czyta?

Moim zdaniem to te tajne organizacje, terroryści i przeciwnicy będą tworzyli klimat Twojego systemu. Więc chcesz oddać w ręce forumowiczów bodaj najoryginalniejszą część swojej gry.
1. Dziękuję Uważam, że skoro gry są dla graczy to czemu oni nie mają ich współtworzyć?
2. Często zabieram się do gier (już na mnie nakrzyczeli za nadużywanie słowa system) od tejże strony. Nie wiem czemu. Ale tak mam. Nie mniej nie uważam, że to złe, bo sam się w tym nie gubię.
3. Mechanika prawie gotowa. Muszę tylko dopisać zasady dotyczące broni, a do wcześniejszych spraw mechanicznych uaktualnić przykłady.
4. Zbrojownia też prawie gotowa. Trzeba dodać trochę maszyn - helikopterów, czołgów etc - i opisać je lekko, żeby MG mógł bawić się dalej.

Wyszedł też pomysł (nie powiem od kogo bo nie wiem czy mi wolno) aby sporządzić mały poradniczek dla MG do planów taktycznych itd. Wbrew myśleniu niektórych S21 to nie siepanina, lecz taktyka i precyzja.
5. Nie mniej trzeba opracować nowe zawiłości polityczne, sojusze, unie i wojny. A to nie łatwe wg mnie.
6. Nie wiem czy ktoś czyta, ale jakoś zawsze jest...

To tyle Dzięki za organizację. Mój znajomy to fan klimatów 2WŚ i chce opracować coś Neonazistowskiego. Może być ciekawie.
 
Kachimi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem