Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-01-2011, 23:08   #5
Qumi
 
Qumi's Avatar
 
Reputacja: 1 Qumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetny
<Ignoruje Aschaara, który jak zwykle robi dziwne sceny>

Co do przykładów to mogę powiedzieć, że niemal każda sesja do DnD ma zaznaczone, że nie przyjmuje się psioników.

A co do FR to pudło Tadeus. W FR jest sporo psioniki. Ba! Jest wręcz bóstwo psioniki, Auppenser, przed 1389 spał, teraz nie wiem co z nim. Są też duegary, illithidzi, pół-gigant i inne stworzenia, które mają sporo związanego z psioniką.

Skojarzenie z sfi jest w sumie przypadkowe i nie dokońca przeze mnie rozumiane. Efekty nadprzyrodzone jakie reprezentuje psionika to nie mechanika kwantowa... czasami wręcz mówi się, że SFI zawierające rozbudowany system psioniki to raczej bardziej Science Fantasy niż Science Fiction.

Rozbudowa systemu o nowe wyzwania i rozwiązania nie jest według mnie czymś złym. Psionika poza tym nie musi być inna, może być "taka sama", to jedna z opcji z podręcznika.

W low magic powinno się zatem zakazać grania czarodziejami i kapłanami/druidami z tych samych powodów.
 

Ostatnio edytowane przez Qumi : 13-01-2011 o 10:36.
Qumi jest offline