Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-07-2006, 22:37   #17
Solfelin
 
Solfelin's Avatar
 
Reputacja: 1 Solfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumny
Cytat:
Napisał 8Draco8
No i chyba doszedłem do poważnego błędu. Każde zabijanie jest złe, biblia mówi nie zabijaj a potem o ile dobrze pamiętam jest coś o tym zeby pokojowo rozwiązywać sprawy. Wg prawa, zabojstwo w obonie wlasnej jest dozwolone ale to prawo jest dla ludzi, którzy są i stotami o zmiennym charakterze, dla istoty doskonale dobrej jakikolwiek przejaw okrucieństwa jest niedopuszczalny.
Spokojnie mogę Ci powiedzieć, że nie doszedłeś.
Czemu?

Nietykalni jako istoty duchowe nie mogą nikogo zabić. Koniec, kropka. Ich Świadomość tego nie może; Świadomość Świadomości nie może zabić, może się z nią co najwyżej połączyć (i splugawić lub oczyścić).

Mówiłem o sytuacji np. na Ziemi, gdy Nietykalny inkarnował się w ciało. Wtedy może kogoś zabić, przypadkowo albo w obronie własnej (ale nie z własnej woli, bo tego unika).

Pozdrawiam
 
__________________
Soulmates never die...
Solfelin jest offline