Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-01-2011, 20:06   #23
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Zaczynając trochę od końca - Takeda, pomijam już to, że sonda miała wybrać setting, a nie była jednoznacznym akcesem do gry - przynajmniej ja tak to odebrałem. Prawdę powiedziawszy rekrutację znalazłem przez przypadek - nie pogniewałbym się jakbym dostał PW z informacją, że wybrany przeze mnie setting jednak startuje i miło by było, abym zabrał się za robienie karty skoro chciałem.

O przygotowaniu rekrutacji się nie będę wypowiadał, bo każdy ma swój styl i w zasadzie ważne, aby przekazać pewne informacje. One zostały przekazane, ale...
W rekrutacji coś zaproponowałeś i sądzę, że nie można mieć wymagań, żeby to wszystkim pasowało. Przykładowo, ja personalnie uważam, że narracja 1os się nie sprawdza w PBF. Czy w sondzie stało coś o skróconej historii (jak mnie pamięć nie myli) teraz - pisz pan całość. Ok, rzeczy się zmieniają i ja to rozumiem, ale - szczerze - "zagram w Eberronie" dla mnie nie znaczy: "zagram pierwszopoziomowcem w z góry określonej drużynie zajmującej się eskortowaniem". Część postaci nie ma w takich warunkach żadnego sensu, albo są naciągane. Wrzuciłeś jakieś założenia wstępne i teraz do nich trzeba się jakoś ustosunkować i ewentualnie dorobić postać. Wykluczenie psioniki pozostawia z ras Eberronu - warforged'a, shiftera i changelinga. Pierwszym nie lubię grać, drugi jest bez sensu, zwłaszcza na 1st lvl, a changeling już jest (albo i dwu), więc starczy. Zostaje jakaś kombinatoryka ze standardowymi rasami, więc pewnie wypadłoby na "pasuje zawsze i wszędzie" (człowiek).

Skoro to pierwszopoziomowiec, który zajmował się eskortą, to zostawia jakiegoś: za czas jakiś wojownika lub za czas jakiś tropiciela lub blizej nieokreślone przynieś, podaj, pozamiataj, które może będzie <wpisz cokolwiek>.

Jeżeli - co wynika z rekrutacji - idziemy w powergaming to w ogóle głupieję. Bo nie wiem w jakim tempie będą się "sypały levele". Inaczej robię postać, która rozwija się jeden poziom na kampanię, a inaczej taką, która rozwija się poziom na sesję.


deMaus: nie idzie mi o to, abyśmy na siłę szli w badboys. Tyle, ze w rekrutacji stoi coś jednego, a z postów wynika coś innego. Jeżeli już robione są jakieś warunki brzegowe drużyny (zgadzam się z argumentacją, że zapoznanie drużyny to czas) to myślę, że lepiej byłoby ją zarysować konkretnej - drużyna o zabarwieniu dobrym składająca się z postaci jakichśtam.


Po prostu nie wiem z której strony to ugryźć, żeby to miało dla mnie sens.


-----
...BlackBerry...
 
Aschaar jest offline