Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-01-2011, 10:53   #29
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Cytat:
Napisał deMaus
A nie sądzisz, że fanie było by zagrać jednolitą drużyną?
Raz tak grałem i było spoko, sami zaklinacze, świetna zabawa w rywalizację, kto okaże się lepszy.
Tak, tylko, że z mojego doświadczenia wynika, że gracze w takiej ekipie muszą mieć w miarę równy poziom. Inaczej lepsi kasują gorszych, bo lepiej znają system i możliwosci. Jeżeli postaci są różne to "młody" nie ma z kogo ściągać i musi sam wypracować swój styl i koncept postaci.
Tutaj patrzę pod tym kątem.

Cytat:
Napisał Takeda
Nigdy nie rozumiałem tej ścisłej reguły, że w każdej drużynie musi być wojownik, mag, kapłan i zwiadowca. I musi mieć ona jakiś schemat, by mogła funkcjonować w świecie.
Nie to mam na myśli. Wg mnie nie ma czegoś takiego jak "schemat drużyny". Mam na myśli to o czym piszesz dalej: tworzę postać jaką chcę grać. Problem jest taki, że postać jaką chcę grać nie nadaje się do sesji, bo nie spełnia jej załozeń. Tyle.


Nie wypowiadam się też - aby było jasne - o stylu prowadzenia. Nie znam go i tym samym nie mam podstaw do jakiejkolwiek oceny.
Pomysł na sesję - cóż, wywalił mi koncept postaci przez okno. Przyznaję.

Nie ciągnąc jednak dyskusji dalej - załozenia sesji są takie a nie inne i tyle. Dyskusję nad nimi uważam za wielkie RPGowe foux pas. I do tych załozeń, albo będę w stanie stworzyć postać, która będzie mi pasować na granie na odpowiednim poziomie playability, albo nie. Uważam, że tworzenie postaci w której nie ma "fanu" jest trochę bez sensu.


Cytat:
Toż to ma być dobra zabawa
Właśnie. Dla mnie to oznacza dobrą postać.
 

Ostatnio edytowane przez Aschaar : 16-01-2011 o 13:13.
Aschaar jest offline