Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-01-2011, 11:05   #28
wikipomorska
 
wikipomorska's Avatar
 
Reputacja: 1 wikipomorska nie jest za bardzo znany
Cytat:
Tak na marginesie, jest dużo dobrych książek fantasy, tylko trzeba potrafić je wyszukać.
Też mogę napisać, iż kryminały to kupa gnoju i ekskrementów, bo trafiłem na kilka beznadziejnych. Jest tyle książek na świecie, że szansa na trafienie fatalnej (nie tylko z półki zatytułowanej "fantasy", ale również wszystkich innych) jest ogromna.
To chyba w pewien sposób odniesienie do mojej wypowiedzi. Przecież dokładnie to samo miałam na myśli pisząc o trudności w znalezieniu dobrej książki fantasy w morzu literatury bardzo niskich lotów. Jest na świecie tyle książek, że nie warto marnować czas na czytanie tych kiepskich, a że o kiepską książkę osadzoną w świecie fantasy łatwo, to lepiej wybrać inny gatunek. Przynajmniej z mojej, subiektywnej oceny.

Cytat:
W mechanice zapewne istnieje czar "kula ognia". Ja dostaję białej gorączki jak go widzę.
Kiedy gracz wykorzystuje ten lub równie oklepany czar, mam ochotę nabić go na pal i spalić go żywcem.
Nieoryginalny, niekreatywny, prymitywny.
A nie przeszkadzają ci wojownicy dzierżący miecze lub topory i deklarujący "To ja go sieknę" lub "Markuję uderzenie z lewej, a tak naprawdę ciacham go z prawej"? W końcu to dość oklepane, niezbyt oryginalne bronie. Ogień jest skuteczny przeciwko wielu istotom, nie ma co się dziwić, że gracze-magowie często po niego sięgają.
 
__________________
"Dusza moja pragnie postu, ciało karnawału!"
wikipomorska jest offline