Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-01-2011, 12:41   #30
Zapatashura
 
Zapatashura's Avatar
 
Reputacja: 1 Zapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputację
Cytat:
Co zauważyłem, czytając wszystkie posty? Jest tu pełno doniesień do mechaniki, natomiast brak punktu widzenia z poziomu storytellingu.
Są odniesienia do storytellingu. Brzmią: "nie podoba mi się psionika w fantasy". Argument równie dobry, co "nie lubię pomidorowej". I to jest dobry argument, bo każdy robi to co lubi, a nie chce się męczyć z tym, czego nie lubi.

A odniesienia do mechaniki być muszą, bo to podforum o DnD, systemie z bardzo szeroko i dokładnie opisaną mechaniką (czyli zbiorem zasad).

Cytat:
W mechanice zapewne istnieje czar "kula ognia". Ja dostaję białej gorączki jak go widzę.
Kiedy gracz wykorzystuje ten lub równie oklepany czar, mam ochotę nabić go na pal i spalić go żywcem.
Nieoryginalny, niekreatywny, prymitywny.
Cytat:
Dopiero ktoś bardziej doświadczony powie "Po co znowu ich przypalać... może rozgrzać im broń żeby się poparzyli? Albo usunąć im grunt spod nóg? Albo zwrócić ich przeciw sobie? Albo..."
Bo jak się nie odnosi do mechaniki, to potem powstają takie potworki, które z DnD nie mają nic wspólnego.
 

Ostatnio edytowane przez Zapatashura : 16-01-2011 o 12:44.
Zapatashura jest offline