Wątek: The 9
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-01-2011, 14:03   #9
Kachimi
 
Reputacja: 1 Kachimi nie jest za bardzo znanyKachimi nie jest za bardzo znanyKachimi nie jest za bardzo znanyKachimi nie jest za bardzo znanyKachimi nie jest za bardzo znanyKachimi nie jest za bardzo znanyKachimi nie jest za bardzo znany
atak (d12+sprawność+atak) po co sprawnosc? atak nie starczy?

obrona (d12 lub uśrednione 6 + osłona pancerza+sprawność+obrona) usrednione 6? sprawnosc (po co?) obrona nie starczy? oslona pancerza moglaby byc modyfikatorem do obrony. sporo to upraszcza.

broń lekka 8 + (2k6 * każdy punkt krzepy, premie z atutów, szarży itd.) znowu (za)duzo tych modyfikatorow. wg mnie moglbys to jakos uproscic.

uwazam ze 100hp dla kazdej postaci to absurd. jestem 50 kg patykiem to 1 strzal i leze. jestem 5 tonowym kolosem to jestem kozak i trudno mi zrobic krzywde. uzaleznij to od wspolczynikow/atrybutow.

Nie atakuję cię tutaj albo coś. Stworzyłem już w życiu dwie mechaniki (w tym jedną zawierającą HP) i jestem zwolennikiem prostoty.

jeszcze sprawa odnosnie wczesniej wspomnianych k6. jak robisz system na k12 to uzywaj TYLKO tej kosci. ujednolici to wszystko i bedzie mialo wiecej sensu.

ostatnie slowo o walce na piesci. zgodze sie z przedmowca ze nie musi ona trwac w nieskonczonosc. chcesz przyklad? Udany atak -> sypniecie piaskiem po oczach -> jedna tura -> przeciwnik nic nie widzi (nie musi dostawać obrażeń. wystarczy, że jest nieszkodliwy) -> tłuczesz go jak SSmana w warszawskim gettcie. Walka mechanicznie ogranicza sie do jednej tury. potem to tylko nawalanie leżącego do jego ostatniego tchnienia. Koniec walki.
Mechanika 1 tura = Fabuła 30 sekund (wliczając tłuczenie ślepego do śmierci)
 
Kachimi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem