Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-01-2011, 15:09   #6
Tohma
 
Tohma's Avatar
 
Reputacja: 1 Tohma ma w sobie cośTohma ma w sobie cośTohma ma w sobie cośTohma ma w sobie cośTohma ma w sobie cośTohma ma w sobie cośTohma ma w sobie cośTohma ma w sobie cośTohma ma w sobie cośTohma ma w sobie cośTohma ma w sobie coś
Czytałem prolog historii opisywanej w tej trylogii mianowicie Uczennicę maga i w przeciwieństwie do tego, co piszecie o cyklu, prolog wydawał się całkiem całkiem.
Najbardziej podobał mi się wątek, gdy główna bohaterka na kartach powieści stara się połączyć magię ze sztuką uzdrawiania.
Jednak biorąc pod uwagę całą ksiązkę oceniłbym ją najwyżej na 6+/10. Mimo przeplatających się wątków i opisywaniu dwóch historii odbywających się równolegle w czasie, ale w innych miejscach, które na końcu łączą się bardzo przemyślanie książka wydaje mi się bardzo monotonna i momentami dłużyło, kiedy opisywany krajobraz był ciągle ten sam a działania bohaterów łatwe do przewidzenia.

Podsumowując serię na pewno przeczytam, bo mimo wszystko jestem zaciekawiony jak potoczyły się losy tej krainy. Jednak podchodzę do niej z pewnym dystansem, nie oczekując za dużo od pani Canavan.
 
__________________
There is no room for '2' in the world of 1's and 0's, no place for 'mayhap' in a house of trues and falses, and no 'green with envy' in a black and white world.
Tohma jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem