Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-02-2011, 17:43   #26
adriannn
 
Reputacja: 1 adriannn nie jest za bardzo znany
Cytat:
A tak na poważnie to mam za mało informacji na temat twojego opowiadania by coś ci doradzić w tej materii.
No właśnie nie mam też takiego ''dobrego'' pomysłu. Myślałem o dwóch krasnoludach, którzy przybywają do wioski, która zostaje zaatakowana. Również miałem motyw o żołnierzu skazanym na śmierć za dezercję. Tylko dalej nie wiedziałem co dokładnie. No tak: dajemy głównego bohatera na szafot, w ostatniej chwili przyjeżdża goniec od króla z nowym dekretem: Dzień Życia (było coś takiego w jakimś filmie), czyli daruje dzisiaj wszystkim skazańcom życie, ale za to zostają wygnani z państwa...

Cytat:
Stwórz tło.
Wpadł mi do głowy pomysł, aby na początku opowiadania/powieści napisać klimatyczny wstęp w postaci strony z dziennika/księgi o wydarzeniach w tle, np. jakaś wojna wyniszczająca królestwa itp. albo opowieści jakiegoś bohatera.

Cytat:
Tak naprawdę chodzi o to, żebyś po prostu zaczął. Napisz najpierw opowiadanie, nie myśl o tym czy zdania są ładne - po prostu pisz. Później to wszystko poprawisz albo uznasz, że jednak nie jesteś zadowolony z fabuły i wyrzucisz do kosza. Idea. Pomysł. To się liczy.
Dla mnie to zły pomysł. Nie, że nie powinno się tak robić, tylko wolę pisać tak od razu dbając o szczegóły itp. Chyba że mam napisać jakby streszczenie, a potem pisać tak "na serio"?
 
adriannn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem