Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-02-2011, 20:01   #21
Selyuna
 
Selyuna's Avatar
 
Reputacja: 1 Selyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputację
Cytat:
W korporacjach, dużych firmach na zachodzie pracownicy dostają premie, dodatkowe świadczenia, itd. dlatego, że wiadomo, że dzięki temu lepiej i wydajniej pracują.
Kocham takie rzeczowe argumenty. "Bo wiadomo".

Co do tej motywacji przez nagrody i premie - nic bardziej mylnego.
Poza tym, PBF to przede wszystkim nie praca, tylko rozrywka.
Ale jeśli już, moim zdaniem tak jak w przypadku motywacji do czegokolwiek - najważniejsza jest ta wewnętrzna. Reszta, to tylko dodatki.

Każdy MG sam powinien sobie zadać pytanie, jakie ma priorytety. Po uświadomieniu sobie owych priorytetów, bardzo szybko pojawi się odpowiedź na pytanie, co robić ze "znikającymi punktami".

Myślę, że nie ma jednego uniwersalnego sposobu. Każdy MG ma swoje własne podejście. Ja jestem w stanie wiele wybaczyć graczowi, którego lubię, któremu postaci chcę prowadzić, bo jest ciekawa; który czuje klimat gry. Nawet, jeśli wytnie mi jakiś numer, to prawdopodobnie dam mu kolejną szansę, i kolejną. Jak wiele ich będzie, to zależy od wielu różnych czynników.

Nie jestem zwolenniczką zabijania postaci gracza, albo karania za brak postów w sposób, który uderza w ową postać. Jeśli wyrzucamy z sesji gracza, to niekoniecznie musi się to kończyć śmiercią postaci, to raz. Dwa, jeśli wkurza nas gracz, a w ramach rewanżu zrzucamy fortepian na fikcyjną postać, to znaczy, że coś jest z nami nie tak. Bo myślimy, że w ten sposób dotkniemy gracza, który nadużył naszego zaufania i nas zawiódł.
 
Selyuna jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem