Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-02-2011, 19:49   #27
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał adriannn Zobacz post
Dla mnie to zły pomysł. Nie, że nie powinno się tak robić, tylko wolę pisać tak od razu dbając o szczegóły itp. Chyba że mam napisać jakby streszczenie, a potem pisać tak "na serio"?
Nie chodzi o streszczenie. Myśląc tak o formie wytracasz treść. To co miałeś na myśli zaczynająć znika pod nawałem cudzych zasad, cudzych idei, aż w końcu to co stworzyć będzie tylko zlepkiem ich myśli, nie twoich.

Cytat:
Napisał adriannn Zobacz post
Wpadł mi do głowy pomysł, aby na początku opowiadania/powieści napisać klimatyczny wstęp w postaci strony z dziennika/księgi o wydarzeniach w tle, np. jakaś wojna wyniszczająca królestwa itp. albo opowieści jakiegoś bohatera.
I co stało się z tym pomysłem? Czemu nie przerobiłeś go na tekst? Czy z powodu, który wyżej przedstawiłem?

Cytat:
Napisał adriannn Zobacz post
No właśnie nie mam też takiego ''dobrego'' pomysłu. Myślałem o dwóch krasnoludach, którzy przybywają do wioski, która zostaje zaatakowana. Również miałem motyw o żołnierzu skazanym na śmierć za dezercję. Tylko dalej nie wiedziałem co dokładnie. No tak: dajemy głównego bohatera na szafot, w ostatniej chwili przyjeżdża goniec od króla z nowym dekretem: Dzień Życia (było coś takiego w jakimś filmie), czyli daruje dzisiaj wszystkim skazańcom życie, ale za to zostają wygnani z państwa...
Stwórz więc coś oryginalnego czego jeszcze nigdzie nie widziałeś ani nie było w żadnym filmie. Sam napisałem krótkie opowiadanie o dwóch krasnoludach, którzy próbowali naprawić hańbę jaką jeden z nich sprowadził na całe plemię - elementem różnym od wszystkiego innego była ich walka z kobietą, która posiadała umiejętności kontroli czasu. Całkiem przyjemnie się czyta.

Dezerterzy to też oklepany temat. Jak dla mnie ten Dzień Życia by był lepszy z kimś w stylu Barabasza czy Judasza - ktoś kto powinien dostać sprawiedliwą karę, ktoś kto uważa, że ta kara jest zasłużona nagle zostaje uwolniony i wygnany. Wymyśl coś swojego i przelej swoje myśli na papier nie myśląc o formie, bo forma zeżre ci pomysł i odechce ci się cokolwiek stworzyć.

ps. tak przynajmniej przy moim podejściu, o podejście inne radzę ci poczytać wypowiedzi Milly, które są porozrzucane po tym dziale
 
Anonim jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem