Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-02-2011, 22:28   #28
Prabar_Hellimin
 
Reputacja: 1 Prabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znany
Cytat:
Stwórz więc coś oryginalnego czego jeszcze nigdzie nie widziałeś ani nie było w żadnym filmie.
Jaaa... good luck! Nie, żeby to było niemożliwe, ale jak sobie wyobrażam staranie się kogokolwiek, by nie przemycic motywów widzianych gdzieś kiedyś, to mój umysł nie daje rady. Nie powiem, żeby zerżnięcie żywcem gotowego pomysłu było dobre, ale trudno aktualnie o coś hiperoryginalnego (a niektórzy 'krytycy' w internecie wszędzie doszukają się starości, chocby musieli znaleźc 10 dzieł, z których autor pozrzynał - nic, że całośc jest niepowtarzalna, jak fragmenty 'były'...), a bez jakiegokolwiek pomysłu trudno pisac opowiadanie. Najpierw jest genialna idea, dopiero potem chęc przelania tego na papier - nie odwrotnie, bo to nie wypracowanie z polskiego pisane z obowiązku, tylko coś, co piszesz dla własnej satysfakcji, przyjemności i doskonalenia się.

Dalej - dbałośc o szczegóły w trakcie pisania... owszem, czemu nie, jak wygodnie. Ale przed uznaniem tekstu za skończony trzeba go odstawic 'do lodówki', potem 'posmakowac' i zastanowic się, czy nie trzeba więcej przypraw i czy to, co już wrzuciliśmy napewno pasuje. Ja czasem czytam stare teksty, które już poprawiałem i nadal znajduję coś, co można doszlifowac, by było jaśniejsze, lepiej brzmiące, bardziej pasujące do reszty. Czasami znajduję jakieś przydkie powtórzenia i mi 'wstyd', że ich nie skorygowałem. Pisanie powinno się traktowac jak zabawę, a nie katowac się, że Sapkowski napisał lepiej, bo każdy przecież kiedyś zaczynał.
 
__________________
Zasadniczo chciałbym przeprosić za tę manierę, jeśli kogoś ona razi w oczy... ;P
Prabar_Hellimin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem