Wątek: Nowy Wolfenburg
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-02-2011, 01:40   #20
Nahgraz
 
Nahgraz's Avatar
 
Reputacja: 1 Nahgraz wkrótce będzie znanyNahgraz wkrótce będzie znanyNahgraz wkrótce będzie znanyNahgraz wkrótce będzie znanyNahgraz wkrótce będzie znanyNahgraz wkrótce będzie znanyNahgraz wkrótce będzie znanyNahgraz wkrótce będzie znanyNahgraz wkrótce będzie znanyNahgraz wkrótce będzie znanyNahgraz wkrótce będzie znany
Jako, że mam kilka uwag odnośnie ostatniego posta MG, postanowiłem je zgłosić tutaj.

Nie żebym chciał zbytnio ingerować w Twoje mistrzowanie, bo uważam, że jest spoko i nie brak ci pomysłów, ale wymaga ono kilku usprawnień. Doszlifowania, że tak to ujmę. OFC jest to tylko moja subiektywna ocena i masz pełne prawo się z nią nie zgodzić.

Ażeby było łatwiej rozpisałem moje uwagi w punktach.

1. Pisząc nie wybiegaj aż tak daleko w przyszłość, miast tego daj czas bohaterom na zareagowanie na jedną bądź dwie sceny i potem spokojnie przejdź do następnej. A nóż zaskoczymy Cię czymś miłym i pojawi się coś ciekawego w naszych postach.

2. Przeczytaj swój tekst nim go opublikujesz, tak ze dwa razy. Była już o tym mowa ale mimo wszystko pojawiają się rzeczy, których być nie powinno, a mianowicie: powtórzenia oraz nieścisłości i niespójności w tekście w obrębie jednego postu, a to jednak jest problem, bo utrudnia nam zrozumienie tego co chciałeś przekazać i odnalezienie się w sytuacji naszych postaci.

3. Wolał bym abyś nie opisywał tego co myślą, czują i robią nasze postaci za nas. Rolę aktorów w Swoim tetrze zostaw nam, a my zadbamy o barwne opisy i rozrywkę gawiedzi.

4. Wolał bym też ażeby to co uzgadnia drużyna, mowa tu o planie dot dostania się do wierzy sióstr, było brane pod uwagę miast wymyślania czegoś za nas.

5. Na koniec w zasadzie powtórzę myśli powyższych punktów. Z tego jednego postu mogłeś zrobić 3 różne ale bogatsze. Pierwszy, wyprawę blondasa i poety po zaopatrzenie oraz oczekiwanie reszty przy chacie węglarza (mogły by się pojawić ciekawe konwersacje). Drugi, podróż przez las plus opis naszego znaleziska (mogli byśmy sami zareagować i pojawiły by się ciekawe posty dot wewnętrznych odczuć bohaterów). I na koniec trzeci, jak to drużyna dotarła do wierzy plus jej opis zewnętrzny, a my byśmy ostatecznie uzgodnili jak się tam dostać.

Reasumując prosił bym o posty zawierające mniejszy nawał zdarzeń, posty zawierające pełniejsze opisy świata (tak jak np. wzmianka o wyglądzie miasta w drodze do Kaługina, niby nic a ubarwia opowieść), posty spójne merytorycznie i gramatycznie oraz posty dające nam pole do popisu miast postów stawiających nas przed faktem dokonanym.

Przykro mi jeśli Cię urażę tym postem ale sądzę, że dla dobra całej zabawy, lepiej wypowiedzieć swoje zdanie.

PS: Oczywiście nie chcę abyś posta cofał bądź edytował, w żadnym wypadku, my (myślę, że mogę tu mówić za resztę) się dostosujemy, w końcu jesteśmy jedynie pionkami na szachownicy, a los naszych bohaterów spoczywa w twoich rękach.
 
Nahgraz jest offline