Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-02-2011, 05:59   #1
Huang
 
Huang's Avatar
 
Reputacja: 1 Huang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skał
[Exalted!] Legendy Bohaterów (Wciąż mało zgłoszeń)

Nie wierz w to co mówią naukowcy. Historia którą znamy to kłamstwo, fałszerstwo zmyślone przez niegodziwych starców, którzy chcą zmienić świat w szare i nudne więzienie by chronić nas przed niebezpieczeństwami nieodmiennie związanymi z wolnością. Pragną byś wierzył, że Ziemia jest samotnym okrętem we wszechświecie, że płynie przez próżnię kosmosu, wyzuta z magii i wymagająca silnej ręki u steru.

Zamknij umysł na ich kłamstwa. Czas nim rozpoczęła się historia nie był okresem dzikich jaszczurów i bezmyślnych procesów natury, lecz erą mitów i magii. Istniał wówczas świat legend, a herosi przemierzali okręg Stworzenia, korzystając z mocy, które dali im bogowie.
Były to czasy nim świat stał się pospolity, magia osłabła a dusza ludzka ogłupiała.

Oto historia tamtych dni.

OTO HISTORIA POMAZAŃCÓW

Tak... to moja druga próba rozkręcenia sesji w mistycznym i orientalnym klimacie Exalted. Wykrzyknik przy tym słowie w temacie jest uzasadniony. W Exalted bowiem, wszystko jest "bardziej".

1)Po pierwsze do sesji zapraszam osoby które choć trochę znają system.

2) Jesli nie znacie systemu, nie lękajcie się. Oto link do rekrutki sesji, którą chciałem rozkręcić kiedyś. Po przeczytaniu tego choćby pobieżnie, powinniście już choć trochę znać system. Macie tu wszystko co potrzebne. Historia świata, opisy kast pomazańców Słońca, mapę świata...
http://lastinn.info/archiwum-rekruta...ie-i-cien.html ([Exalted] Bezprawie i Cień)

3) Prosze o uczestnictwo te osoby, które mają zapał by... skończyć te sesję. Tak. Chciałbym zobaczyć w końcu dokończoną sesję na forum. I mam ambicję by była to ta sesja.

4) Fabuła z tej poprzedniej sesji "Bezprawie i Cień" najprawdopodobniej nie będzie miała nic wspólnego za fabułą tej sesji. Czemu najprawdopodobniej? Już wyjaśniam.

5) Teraz jest trochę wolnego ale niedługo czekają studia wiec prosze nastawiać sie na to, że sesja iść będzie raczej powoli. Post MG co tydzień, może częściej. Ale minimalnie co tydzień.
Co do graczy.. lubię taka zasadę.
Gracze piszą tyle ile chcą. Minimalnie muszą napisać posta raz na tydzień. Porządnego. Jesli jednak wciągniecie się w rozmowę z innym graczem, proszę bardzo, można napisać więcej.




Ta sesja może się wydać niektórym trochę nietypowa. A ściślej mówiąc ta rekrutacja. A to dlatego, że... nie podam wam teraz żadnego chocbyh pomysłu na fabułę. Nie mam go. Mam tylko przemożną chęć poprowadzenia Exalted. Nie bez kozery nazwałem jednak system "Legendy Bohaterów" zamiast "Nie mam pomysłu"
Pomysł polega na tym że.... proszę was moi mili gracze o stworzenie ciekawych postaci. Jeśli ktoś ma szczególny pomysł na herosa, popuśćcie wodzy wyobraźni i rozpiszcie ciekawą historię bohatera. Wtedy, wybiorę herosów o najciekawszych i najlepiej pasujących do siebie historiach, motywacjach itp. I to na historiach waszych postaci zamierzam oprzeć fabułę!
Dokładnie tak. Historia waszych postaci ma tutaj na prawdę wielkie znaczenie
Uznałem że to jest najlepszy sposób opracowania fabuły do sesji Exalted. Bohaterowie tego systemu powinni być wyraziści i narzucający się historii. W końcu będą to postaci zmieniające losy świata.

Do osób które znają mechanikę świata: Nie chcę postaci tworzonych wedle mechaniki. Mechanika systemu jest spoko, nic do niej nie mam. Ale to będzie Storrytelling. Pisanie wspólnej powieści. Zero mechaniki. Nawet jak jakaś postać będzie lekko silniejsza od drugiej bo ktoś ją lekko przepakuje (o ile to w ogóle możliwe w tym systemie) to postaramy się już podczas gry ją jakoś utemperować albo podpakować inne by nikt nie czuł się gorszy.
Zdolności, Zaklęcia itp herosów można wymyślać własne.
Nalezy jednak pamiętać że są to wybrańcy SŁOŃCA. Więc nie czarujemy czarnych mgieł śmierci, nie przywołujemy zombie, nie plujemy kwasem, nie manipulujemy żywiołami (No chyba że złocistym słonecznym ogniem)
Zaklęcia pomazańców powinny odnosić się do ich naturalnych zdolności i dawać im w tym wielkie mistrzostwo, umożliwiać akrobacje, powielać wystrzelone pociski, umożliwiać uderzanie z wielką siłą lub prędkością, przywoływanie broni, wzmacnianie zmysłów...
Wymyślcie coś ciekawego. Możecie też ściągać z podręcznika albo z różnego rodzaju mang i anime. Proszę bardzo.


Waszych Herosów będę oceniał według następujących kryteriów.
1) Ciekawa Historia postaci, wliczając w to jej motywacje, wielkie czyny jakie chce osiągnąć i jej charakter.
2) Jakość opisu. Bardzo ważna. Chciałbym by sesja zbiorczo przypominała pisanie wspólnej powieści więc chcę wiedzieć czy umiecie "ładnie" pisać.
Mozecie pisać ładniej niż ja. Nie obrażę się. Nie mam kompleksów, nie uważam się też za autorytet w tym względzie. Chcę by wasze opisy przyjemnie się czytało. By ktoś mógł wejść i z przyjemnością śledzić poczynania naszych herosów.
3) Kompatybilność względem innych postaci.
Tu akurat będziecie trochę działać po omacku... nie wiecie przecież jakie będą postaci innych graczy. Choć jeśli jacyś gracze się znają i zmówią się na pasujące do siebie postaci, nie mam nic przeciwko. Chodzi o to że jesli dostane dajmy na to... 7 zgłoszeń a chcę wybrać maks 5... to raczej odpadnie postać która żyje na terenach spalonych przez żar słońca i biegunu ognia piaskach południowych pustyń, gdy cała reszta działa na terenach konfederacji rzek i tam ma swoje cele do wykonania...
Odpadnie też bohater, który pragnie walczyć z pięknym ludem, który uważa za najgorsze zło, gdy pozostali bohaterowie szykują się do walki ze smoczą krwią i wyzwolenia z pod ich wpływu ziem pogranicza. Postaci muszą do siebie pasować.



Aby nie zostawić drogich potencjalnych graczy we mgle, podaję przykładowego Herosa którego kiedyś sobie wymyśliłem. Będzie stanowić również szablon karty. Ten bohater być może pojawi się w naszej historii, ale wcale nie musi.

Imię: Naraan (w języku jego plemienia oznacza to "Syn Słońca")
Pochodzenie: Północne plemiona koczowników.
Koncepcja: (Od kilku słów do jednego zdania które przedstawiają ogólnie bohatera) Tutaj: Zuchwały i odważny wojownik z północnych ostępów
Kasta: Świt
Historia: (tutaj wersja skrócona historii Naraana. Jeśli ktoś jest zainteresowany historią dłuższą... proszę dać mi znać. Tutaj zamieszczam raczej zarys jego historii. Będzie mi też bardzo miło, jeśli Historie waszych postaci będą opisane w formie krótkich opowiadań)
Naraan urodził się wśród koczowników północy, jako syn wodza plemion. Wódz, czy raczej już król owych plemion, stanowił kulturowo wyjątek pośród innych koczowników. Prowadził ze swoją rodziną osiadły tryb życia u podnóża "Srebrzystej Góry". To tutaj pasły się jego stada Jeddimów i to tutaj, z centrum terenów po których podróżowali koczownicy, sprawował władzę. Gdy na jego ziemiach panował głód, inne plemiona pomagały mu zanosząc pożywienie, skóry, narzędzia i inne przydatne przedmioty by wspomóc władcę, jego rodzinę, jego plemię i stada. Było to swoistą i ogólnie akceptowalną formą podatku. Władca musiał pozostawać w tym miejscu ze względu na bożka, który tam właśnie mieszkał. Był to bóg-opiekun koczowniczych plemion zwany "Mroźnym wiatrem Ośnieżonych Rubieży"
Obowiązkiem władcy było dbanie aby Mroźnemu Wiatrowi oddawano należytą cześć i składano regularnie ofiary. W zamian za to, bóg pomagał plemionom stawiać opór wrogom, kierował niesprzyjające wiatry i mrozy daleko od pastwisk i dbał o swój lud. Te czasy jednak zmieniły się.
Mroźny Wiatr oszalał. Kazał składać sobie ludzkie ofiary a nad własnym ludem począł stosować terror. Nikt nie wiedział czemu tak się stało. Król nie miał jednak wyboru. Od pomocy bóstwa zbyt wiele zależało a gniew jego był srogi.
Nastał jednak dzień, w którym bóg góry zażądał od króla specjalnej ofiary. Najsilniejszego wojownika plemienia. Nie było wątpliwości że takim człowiekiem był właśnie Naraan, wówczas silny i młody mężczyzna, cieszący się uznaniem jako wielki wojownik. Jako jedyny syn swego ojca, nie mógł pozwolić na to by linia wygasła. Porywczy i pyszny, przyzwyczajony już do zwycięstw, chwycił za broń pewien, że da radę pokonać bóstwo i zmusić je do ukorzenia się. Wspiął sie na górę i pełen zapału wyzwał bóstwo na pojedynek. Wynik nie był trudny do przewidzenia. Upokorzony i pobity, został wygnany z wioski. Bóstwo uznało, że zbytnio gardzi już wojownikiem, którego tak przeraża perspektywa śmierci za swój lud, że decyduje się na tak głupie i bezsensowne czyny.
Naraan odszedł więc w niesławie. Błąkał się długo podążając na południe. Szybko dołączył do szajki bandytów w której wspólnie napadali na podróżnych. Szybko objął przywództwo nad resztą. Pewnego dnia jego dni w tej kompanii zakończyły się. Nie spodziewali się, że ich kolejny cel będzie oficerem Smoczej krwi. Pomazaniec dzięki swej wielkiej sile zmiażdżył bandytów. Zauważył siłę Naraana, który nawet jak na śmiertelnika odznaczał się możliwościami. Tym bardziej wredny charakter oficera skłonił go by naszego bohatera zelżyć i widowiskowo zrównać z ziemią. Opuścił miejsce walki pewien, że Naraan zginął. I pewnie tak by było, gdyby nie zdarzenie, które odmieniło jego życie. Gdy w upokorzeniu doczołgał się do jaskini, zastanawiał się czy przetrwa noc. Wtedy jednak jaskinię wypełniło złociste światło. Usłyszał głos Słońca Niezwyciężonego.
"Ty któryś mienisz się być moim synem. Daję Ci nowe życie, byś stał się moim czempionem!"
Wtedy tyle rzeczy zrozumiał... poczuł się tak silny. W jednej chwili znikły jego wszelkie rany. Wstał i wyruszył od razu. By dokonać zemsty.
Powrócił do rodzinnych stron. Z mocą otrzymaną od Słońca z łatwością pokonał Mroźny Wiatr i odebrał mu jego straszliwą broń. Młot Boskiego Władcy Wojny. Bóstwo uciekło w niesławie a Naraan stał się nowym władcą Srebrzystej Góry. Zrozumiał, że świątynia na szczycie była siedzibą gromadzącą esencję. Przywłaszczył ją sobie i zabrał z niej magiczny klejnot powierzchownych myśli, który osadzony w magicznej broni dawał mu wgląd w to co myślą jego przeciwnicy.Szybko odkrył także inne moce jakie otrzymał od Słońca. Na wielkiej zwycięskiej uczcie wierni starego boga próbowali go otruć. Bez trudu wykrył w winie smak trucizny a zdrajców mógł wyśledzić po zapachu by przykładnie ich ukarać. Odkrył też, że od kiedy śmiertelnicy traktują go jak bóstwo, jego moc przybiera na sile.
Wyposażony w nową wiedzę i siłę wyruszył dalej w świat. By niszczyć i zmuszać do posłuszeństwa innych oszalałych bogów. I aby zemścić się na Smoczej Krwi za ostatnie upokorzenia. Przemierza teraz świat poszukując tego, którego imię tak utkwiło mu w pamięci. Hu Leng.


Jakie wątki można wyciągnąć z takie postaci? Pomyślmy.
Posiada własny Kult. To ciekawe. Być może zechce ten kult rozszerzyć.

Chce walczyć z bóstwami tego świata by zmuszać je do posłuszeństwa. Już jest pomysł na przygodę. Kolejne złe bóstwo.

Zamierza znaleźć Hu Lenga, który niegdyś go upokorzył. Gdyby przez ten czas Hu Leng otrzymał jakieś większe stanowisko, zemsta byłaby już nawet niezłym pomysłem na kampanię.

Młot który zdobył mógł nie zawsze należeć do bóstwa. Wpada do głowy wątek w którym młot należał do pomazańca luny a nowe wcielenie właściciela, chce odzyskać swoją własność.

Wygląd: Potężny i wielki mężczyzna o wielkich i silnych ramionach. Czarne włosy, szeroki podbródek. Nie można jednak powiedzieć by był bardzo urodziwy.

I o to chodzi. Proszę o postaci z których historii będzie można wyciągnąć ciekawe wątki do sklecenia przygody.



Czas rekrutacji: Aż zbiorę wystarczająco ciekawych postaci.

(Możliwe że o czymś zapomniałem... jeśli tak to proszę mi przypomnieć)


EDIT

Jeszcze ostatecznie chciałbym podać co chciałbym mieć w karcie:

Imię: (Może być razem z przydomkiem i tak dalej. Pamiętajmy ze Exalted to świat orientalny)

Pochodzenie: (Może to być również człowiek z nikąd, podróżnik. Mozna też wymyślic własne miasto z którego postać pochodzi itp. Stworzenie jest duże i daje dużo wolnej, nieopisanej przestrzeni na takie miejsca. Mapka podana w rekrutce do poprzedniej sesji.)

Kasta: Świt, Zenit, Zmierzch, Noc lub Zaćmienie.

Wygląd: (nie trzeba tłumaczyć)

Anima: (Wyjaśniona w poprzedniej rekrutce)

Historia: (Mile widziana jako krótkie opowiadanie. Powinny się w niej zawierać momenty takie jak: część życia przed wyniesieniem, moment i okoliczności wyniesienia, wynikające z przeżyć motywacje, ewentyalne zdobycie artefaktów czy innych zaszłości które posiada postać. Jeśli ma wielkiego kota na którym jeździ, powinien być w historii. Jeśli posiada artefakt, też. Jeśli kult, mentora, kontakty, świtę wojowników, przyjaciół... też. Historia jest tu najważniejsza)

Cnoty: (Inaczej Charakter w tym systemie. Też dość ważna sprawa. Proszę po prostu podać co postać cechuje najmocniej a co najmniej z pośród: Odwagi, Umiaru, Litości i Pewności. Dla cnoty cechującej proszę wybrać jedną skazę. Jest to opisane w poprzedniej rekrutce)

Zaszłości i posiadane precjoza: (Najważniejsze rzeczy jakie postać posiada, znajomi jakich zna itp. te najważniejsze rzeczy z historii żebym miał na nie pogląd i nie musiał szukać w historii jak podczas sesji coś będzie niejasne.)
 
__________________
"...i to również przeminie..."

Ostatnio edytowane przez Huang : 24-02-2011 o 23:09. Powód: zgłoszeń mało a topic rozwinięty
Huang jest offline