Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-02-2011, 04:41   #4
Huang
 
Huang's Avatar
 
Reputacja: 1 Huang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skał
Cóż... podbiję temat.
Po ponad roku, ale zawsze.
Sesja nie wyszła, bardzo żałuję. W dużej mierze z mojej winy, więc żałuję zasadnie.
Ale może uda się kolejna której rekrutka już wisi.
Jeśli chodzi o doświadczenie... Swój podręcznik do Exalted już w wersji polskiej kupiłem sobie na letniej Avie w poprzednim roku i... cóż mogę powiedzieć.
Wersję książkową czyta się na pewno o niebo lepiej i chyba tylko dzięki temu przebrnąłem przez mechanikę... (Gdybym miał czytać na kompie i tłumaczyć sobie z angielskiego... prędzej bym sczezł. Mój angielski stoi na całkiem niezłym poziomie... ale z tego co widziałem po angielskojęzycznych dodatkach... napisane jest to wszystko językiem nieco trudniejszym. Przy skomplikowanej mechanice tego systemu... na prawde nie chciałoby mi się tego deszyfrować.
Bo mechanika jest trudna i skomplikowana. Po wprawie zaczyna być sensowna ale z początku może lagować sesję. Na jednej sesji walka z godnym dla drużynowego świteniaka przeciwnikiem na serio długo się ciągnęła choć w grze trwała zaledwie kilka minut.
Największy zawód jaki mnie spotkał przy zetknięciu się z tym systemem to to, że... strasznie trudno znaleźć na niego amatorów. Przez długi czas musiałem zachęcać kumpli do systemu i znosić wiele żartów na jego temat. Może jestem dziwny ale lubie klimaty mistycznego orientu z heroicznymi bohaterami.
U nas większość ludzi woli niestety masochistyczne systemy w których wszystko jest do d*py niż takie w których wszystko jest bardziej.
Nie wiem czy też się z czymś takim spotkaliście.
Bólem jest też to, że podręcznik podstawowy daje możliwość grania TYLKO Solarami. Ja tam Solarów nawet lubię... ale są tacy co uznają ich za bezpłciowych i bezbarwnych.
 
__________________
"...i to również przeminie..."
Huang jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem