Wątek: Gozoku i d20?
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-08-2006, 23:24   #1
Kutak
 
Kutak's Avatar
 
Reputacja: 1 Kutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwu
Gozoku i d20?

28 lipca to dla mnie ważna data w rozwoju rpg w Polsce- d20 jako (chyba) pierwszy system w Polsce doczekał się dwóch wydawców pełnoprawnych dodatków do niego (no, nie licząc tych kilku- średnio chyba zresztą popartych licencją- dzieł portalu do wfrp). O co chodzi?
O wydany przez Gozoku setting do DnD o jakże wdzięcznej nazwie Spellslinger! Co w nim tak wyjątkowego? To taki swoisty Deadlands do DnD, dający zatwardziałym DeDekowcom kolejne realia do gry, ponoć całkiem nieźle zrobione. Nowy system magii (opartej- z tego co wiem- na atutach), nowe profesje i mechanika... Nie jest to pełnoprawny system niczym wspomniane wcześniej Deadlands, ale to naprawdę ciekawa propozycja, szczególnie ze względu na cenę. Bo czy 35 złotych to tak wiele w obliczu tego, czego chce ISA za najnowszy Podręcznik Gracza (na Boga, 89 złotych!)? Chyba nie.
Co lepsze, seria Horizon, ktorą w Polsce wydaje Gozoku, to nie tylko Spellslinger. Następna w kolejce czeka naprawde cudna propozycja, jaką jest Grimm, a może dalej też transforemrowate Mechamorphosis? Ja już zacieram ręce...
Ale to nie koniec! Galakta, wydawnictwo znane z wprowadzenia na Polski rynek kilku znanych planszówek (ot, chociażby Osadnicy Catanu) planuje wydać nic innego jak... <fanfary> Midnight!!!- czyli coś, co dla fanów mniej cukierkowatego DnD powinno być marzeniem od kilku lat!
Rynek rozwija się, RPG staje się coraz poważniejszą branżą... A co wy o tym sądzicie?
Pozdro, Kutak
PS, Dziś zamówiłem w Rebelu Spellslingera, pewnie dostane go jutro/w czwartek, więc szykujcie się na małą recke
 
__________________
Kutak - to brzmi dumnie.
Kutak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem