Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-03-2011, 19:54   #1
Takeda
 
Takeda's Avatar
 
Reputacja: 1 Takeda ma wyłączoną reputację
Zew Cthulhu - Kto chce być cthultystą?

Witajcie!
Parę dni temu wpadłem na pomysł, by poprowadzić sesję w ZC. Schematy jednak w tej sesji, byłby odwrócone. Gracze wcieliliby się w rolę kultystów, czcicieli Wielkich Przedwiecznych. Nie wiem na ile pomysł jest oryginalny i błyskotliwy. Może już było setki sesji opartych na takich założeniach. Ja o takich nie słyszałem.
W tej chwili pomysł na sesje opierałby się na tym, że postacie graczy byłby członkami sekty/bractwa/loży czy jak tam to się będzie nazywać, które przygotowuje się do odprawienia rytuału. Rytuał miałby oczywiście przywołać/obudzić jakiegoś Wielkiego Przedwiecznego, może samego Cthulhu.
Do przeprowadzenia rytuały brakuje jednak jednego, bądź kilku komponentów. Oczywiście rolą postaci graczy byłoby te komponenty znaleźć.
Odwrócenie schematu, nie zmieniłoby jednak podstawowych założeń systemu. Zło nadal pozostaje mroczne i całkowicie tajemnicze, a przede wszystkim mało przychylne ludzkości.
Ludzie jednak w swej pysze oczywiście wierzą, że są w stanie wszystko nagiąć do swojej woli, także Wielkich Przedwiecznych.
W takich właśnie opętanych żądzą wiedzy i potęgi ludzi wcieliliby się gracze.
Stąd też moje pytanie, czy byliby chętni na tego typu eksperymentalną sesję.
Poza odpowiedzią na pytanie zachęcam do zabrania głosu i wrażenia opinii na temat pomysłu.
Główne wątki fabularne mam opracowane w formie powiedzmy zalążkowej, więc jestem otwarty na wszelkie sugestie i pomysły.
 
__________________
"Lepiej w ciszy lojalności dochować...
Nigdy nie wiesz, gdzie czai się sztruks" Sokół
Takeda jest offline