Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-03-2011, 20:09   #3
Achernar
 
Achernar's Avatar
 
Reputacja: 1 Achernar jest na bardzo dobrej drodzeAchernar jest na bardzo dobrej drodzeAchernar jest na bardzo dobrej drodzeAchernar jest na bardzo dobrej drodzeAchernar jest na bardzo dobrej drodzeAchernar jest na bardzo dobrej drodzeAchernar jest na bardzo dobrej drodzeAchernar jest na bardzo dobrej drodzeAchernar jest na bardzo dobrej drodzeAchernar jest na bardzo dobrej drodze
Sam przez większość czasu prowadziłem dla jednego człowieczka i powiem od razu - niezwykle trudno jest się przestawić. Na kilka rzeczy musisz szczególnie zwrócić uwagę (wypunktuje, nie wiem dlaczego, ale wole pisać w punktach :])
1. Przede wszystkim podzielność uwagi. Najlepiej ustalić jakąś kolejkę wśród graczy, nawet w przypadku sytuacji niebitewnych - jak wszyscy będą mówili naraz to nigdy się nie dogadacie.
2. Musisz drastycznie zmniejszyć liczbę pomocnych NPCów. Jedna postać niezależnie od tego jak mocna zawsze musiała skorzystać z czyjejś pomocy. Im więcej graczy tym mniej powinno być pomocników. (Niby logiczne, ale warto napisać)
3. Pierwsze sesje powinny być proste dla graczy. Paru przeciwników, trochę gadania, małe wprowadzenie w odgrywanie etc. Aby rozeznać z mechaniką i/lub światem.

Jak mi się coś przypomni to jeszcze dopiszę =)
 
__________________
Ogień trawi mnie, Spala każdym dniem,
Rośnie we mnie gniew, Ogień! Ogień! Spala mnie
Stracony czas dzieciństwa, We łzach umkną mi,
Wszystko płonie w głowie mej, Płomień, płomień.. Palę się
Achernar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem