Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-08-2006, 18:18   #4
Kutak
 
Kutak's Avatar
 
Reputacja: 1 Kutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwu
I tu dochodzimy do największego problemu- odpisywania w owych sesjach. Bo najgorsze są chwile, gdy ktoś chce uczestniczyć w sesji, ale poprostu nie ma czasu/nie chce mu się w niej odpisać. Mała ilość postów (poza tymi naprawdę ładnymi, niczym Kitsune u mnie w sesji ) to największa zmora Mistrza Gry- bo (przynajmniej ja) chce on pchnąć akcje dalej, a nie może.
W czym jest problem? W mentalności ludzkiej. Niektórzy nie czują tej odpowiedzialności, inni wstydu. Trochę odchodząc od tematu, pamiętam zgłoszenie do swojej pierwszej sesji (Butelki by Kitsune zresztą )- postać pisana trzykrotnie, za każdym razem pełen stresu i pytań, a staż miałem już dość długi. I wiecie co, ja ciągle denerwuje się jak wyszła moja postać. Rekrutacje czytam po 3-4 razy, jeżeli nie znam settingu- czytam coś o nim, a dopiero potem biorę się za postać. A do swojej ostatniej sesji (tej "innej") dostałem kartę z settingu fantasy... Nie, nie chcę nikogo obrażać- ale ktoś taki, chociażby nie wiem jak się przyłożył, ma u mnie krechę. Nie czyta rekrutki do końca, to co dopiero sesji?
Mniejsza zresztą o to, chodzi mi o jedno- wybieranie graczy. Szczeże mówiąc podziwiam MG, którzy do swojej sesji biorą nowych graczy- ja jednak zawsze boje się przyjąć kogoś, o kim nie mogę mieć żadnej opinii. Nie lubię ryzykować, zazwyczaj przeglądam inne sesje graczy, czekam na kartę postaci, prowadzę wiele rozmów. Lubię też pytać się o szczegóły- bo postać ma mieć jakieś życie, gracz ma naprawdę się w nią wczuć. Jeżeli lubi postać- napewno nie odpuści sobie "ot tak" sesji...
To chyba tyle- każdy ma setki sposobów na szukanie graczy, mój jest- wiem o tym- dość dziwny i niezbyt miłym patentem, ale... No cóż, to przynajmniej działa

Pozdr, Ktk
 
__________________
Kutak - to brzmi dumnie.
Kutak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem