Wątek: Nowa fala RPG
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-08-2006, 18:51   #2
Kutak
 
Kutak's Avatar
 
Reputacja: 1 Kutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwu
Mam w szafce za plecami Drogę ku Chwale, Frankenstein Faktorię i Władców Losu, zaś grałem we wszystkie, poza De Profundis. I z góry powiem, że Polska Nowa Fala jednak nie dorównuje temu, co dzieje się na rynkach angielskich, amerykańskich... Ale przejdźmy do rzeczy
De Profundis to- głównie- gra w wysyłanie listów pełnych obłędu, wczuwaniu się w świat mitów Cthulhu... Ponoć całkiem niezłe, ale ciągle brakuje chętnych, a i roboty pełno.
Droga ku Chwale ma kiepskawą mechanikę, mało świata i naprawdę dziwne pomysły- ogólnie polecam jedynie na jedną-dwie sesje, zresztą sesje w stylu Final Fantasy + Przyczajony Tygrys
Frankenstein Faktoria mimo dość dziwnie brzmiącemu opisowi to nie humorystyczna sprawa (a Kitsune ostrzegał, a Kutak nie wierzył ), a świetny system psychologiczny, pełen grozy... Mój faworyt, może nie ma zbyt atrakcyjnej mechaniki (śrubka to IMHO chybiony pomysł), ale naprawdę świetny klimat...
Baron Munchausen to poprostu gra w opowiadanie historii, a potem odpowiadanie na pytania dotyczące jej- żeby sens, ład i skład to miało...
Władcy losu, czyli kolejny z faworytów. Dwie strony- dobra i zła- tkaczy losów muszą sterować tak śmiertelnikiem (przy użyciu różnych mocy, całkiem fajnych zresztą), by nie odwaliła mu szajba i osiągnąć jakieś swoje cele. Też pomysłowe, też warte niemałych pieniędzy, a sprzedawane za półdarmo.
Pozdro, Ktk
 
__________________
Kutak - to brzmi dumnie.
Kutak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem