Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-04-2011, 23:03   #1
Bielon
 
Bielon's Avatar
 
Reputacja: 1 Bielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputację
[WFRP 2 ed] - Dobry uczynek

Niski brunet o rybich, martwych oczach kucnął przy dziewczynce, na oko siedmioletniej.
- Cip, cip, kureczko...
W dłoniach bandyty zalśniła moneta, zaczęła przeskakiwać po kostkach obracającej się dłoni. Jak żywa. Z wprawą hipnotyzera ciemnowłosy przekręcał palcami lśniący krążek, który wirował jak zaczarowany.
Dziewczynka, oczarowana widowiskiem zapomniała o panującej sytuacji i z otwartymi ustami wpatrywała się w monetę. Powoli, jakby z wahaniem, wyciągnęła dłoń, nie zważając na przerażone spojrzenia rodziców.
Wąskie, zimne palce zacisnęły się na dziecięcym przedramieniu i szarpnęły. Dziecko upadło w trawę i zaniosło się płaczem. Kobieta zacisnęła dłoń na nadgarstku męża, w którego oczach zalśniła furia.
Mniszka z okrzykiem poderwała się z ziemi, próbując podbiec do dziecka. Nie zdołała.
Bełt z obrzydliwym mlaśnięcie uderzył w czoło, wychodząc potylicą, rozchlapując krew, mózg i kawałki kości. Kobieta umarła bez jęku.
Za to jej konfraterki zaniosły się wrzaskami, tak samo jak ochlapane krwią dzieci.
Bertrand doskoczył, odepchnął bruneta-kuglarza.
- Mówiłem, kurwa, spokój! Rozum ci odjęło, Jens?! Kurwa mać... Po coście tę kurwę zabijali?
- Palec mi się omsknął. Mogła, kurwa, nie skakać.
- odpowiedział spokojnie Rund ładując kuszę.
- Znajdźcie sobie inną rozrywkę. - zgrzytnął zębami Bertrand - Jeńcy są potrzebni.
Nazwany Jensem podniósł się, otrzepał i splunął.
- Wstawaj, blondyna - charknął do całkiem urodziwej mniszki. - Tak, kurwa, do ciebie mówię! Podnoś zad, bo...
Powtarzać nie trzeba było. Przerażona kobieta, choć łkała i dygotała ze strachu, posłusznie podeszła. Mężczyzna chwycił ją brutalnie za ramię i zaczął wlec w kierunku kościółka.
- Chłopaki, idziecie?! Myślę, że panna będzie zadowolona, musi ją swędzieć od tych ślubów...
Kamraci zarechotali zgodnie, dwóch z nich podniosło się z ziemi, schowało broń.
A mniszka zaczęła krzyczeć. Tak, że wszystkim, poza zbirami, włosy stanęły dęba.




==================================================


Witam

Szukam osób chętnych do uczestniczenia w mojej nowej sesji WFRP. BĘDZIE OSTRO! O czym mam nadzieję powiedział Wam ów wstępik wyrwany z przeszłości pióra mego niewymawianego na tym Forum kompana. Mam nadzieję, że z nową wolą i siłą wrócił i zapał. Przepraszam również tych, którzy wcześniej zaczęli u mnie sesje, które z przyczyn losowych przerwałem. To że nie potrafię do nich wrócić jest dla mnie oczywiste i zrozumiałe. Stąd i ta rekrutacja. Osoby, które zawiodłem wcześniej, jeśli zdecydują się zgłosić do tej sesji, będą brane pod uwagę w pierwszej kolejności.

Posty:
Posty widzę dosłownie kilku- kilkunastu zdaniowe. Dla zachowania tempa. W chwili, kiedy akcja nabiera rozpędu, Gracze pisząc szybciej skłonią MG do szybszego pisania. Jeśli więc więcej Graczy tak pisało będzie, sesja ruszy z kopyta zmuszając WSZYSTKICH do zwiększenia tempa. Rytm sesji w zakresie postowania wygląda wstępnie tak:

Post MG
Posty Graczy do 18h od posta MG maksymalnie.
Post MG
[który następuje w czasie wybranym przez MG, zwykle szybko, ale nieprzesądzam]

Gdy zniknę nie płakać, wrócę. Żona, weksel i Bielon zawsze wracają.


Od strony mechanicznej rzecz widzę tak:
Świat: WFRP
Mechanika: WFRP 2 ed, stosowana w miarę potrzeby o czym decyduje MG. Wszelkie ISTOTNE sprawy rozstrzygam wykonując testy, przy czym o tym co jest istotne decyduję sam. Spory Gracz v Gracz zawsze rozstrzygam mechanicznie.
Podstawa tworzonych postaci: wszystkie podręczniki jakie wyszły PL.
Poziom postaci: 1 wolne rozwinięcie, czyli postać maksymalnie początkująca. Każdy do nas dołączający w przyszłości, niezależnie od rozwoju Graczy, będzie dołączał postacią na poziomie postaci początkującej.
Ekwipunek: na bazie Podręcznika. [W sesji będzie zapewne możliwość sprzedawania i kupowania ekwipunku by zwiększyć możliwości swej postaci].
Liczba Graczy: 5-6 nie więcej. Decyduje czas dosłania kompletnej postaci i nie zaklepuję/zajmuję/zamawiam miejsc.

POSTACIE KOMPLETNE MECHANICZNIE. Pod względem FABULARNYM powinny posiadać swe imię oraz kilka słów dających obraz całości. Ot, coś w ten deseń:
„Wędrowny hochsztapler o gołębim sercu i szczerych intencjach w stylu Franka Dolasa”

To było by na tyle. Zainteresowanych proszę o wpisy w niniejszym temacie. To będzie ostra sesja, więc nie wyrywajcie mi się tu ze „Skrybami” etc. W przypadku wątpliwości proszę o kontakt na GG: 6143936.
Jednak podstawowa zasada mojego prowadzenia MUSI być znana wszystkim:
KTO NIE POSTUJE, UMIERA.
Kto nie będzie pisał w terminie minimalnym tego postać umrze. Ewentualne nieobecności należy zgłaszać, przy czym proszę o zgłaszanie się tych Graczy, którzy nie przewidują swej nieobecności [zielona szkoła, operacja plastyczna, wyprawa do Seraju czy safari na Alasce] w najbliższych dniach.

Czekam na zgłoszenia chętnych, przy czym kto pierwszy ten lepszy.

Pozdrawiam i czekam na postacie wysłane na PW.
B
.
 
Bielon jest offline