Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-08-2006, 20:29   #17
Glyph
 
Reputacja: 1 Glyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwu
Cytat:
Napisał 8Draco8
Ja proponuje by wprowadzić sesje płatne (1zl + VAT płatne SMSem, z którego zysk szedł by na utrzymanie serwera), przynajmniej nie które, najlepiej te w których mistrzują osoby naprawdę bardzo dobre i szkoda ich cennego czasu i talentu na użeranie się z niesumiennymi graczami (oczywiście mistrz gry ustalałby by chce żeby za jego sesję płacono czy nie)
A jeśli to mistrz gry się urwie? Moje dwie pierwsze sesje na tym forum tak właśnie się skończyły.
Moim zdaniem wprowadzanie opłat w przypadku sesji rpg jest bezcelowe w sytuacji, gdy istnieją setki for internetowych (mniejszych i większych, służących wyłączinie do gry pbf, lub mających odpowiedni dział do tego typu rozgrywki). W końcu do gry wystarczy nawet zwykłe phpbb, bez modyfikacji i MG, więc w sytuacji wyboru między płatnym serwisem, a darmowym wybór nasuwa się sam.
Lepsze rozwiązanie to jak opisał to Solprinc przetestowanie przyszłego gracza, bo chyba nic bardziej efektywnego nie da się zrobić.
Znikania graczy raczej nie da się całkiem wyeliminować. Po części dlatego, że nikt nie może z góry przewidzieć, co zmieni się w jego życiu w ciągu najbliższych kilku miesięcy, a tyle trwają sesje na forum. Czasem jest to też spowodowane złym przygotowaniem MG, nudna, schematyczna rozgrywka, krótkie opisy i sesja po jakimś czasie wypala się.
Nie usprawiedliwiam oczywiście znikających graczy, bo często też zdaża sie, że znikają bez uprzedzenia i wyraźnego powodu, ale tacy zazwyczaj już się więcej nie pojawiają, więc jakiekolwiek restrykcje nie mają na nich wpływu.

Sam szukając sesji kieruje się do prowadzonych przez znanych mi MG i graczy, bo wtedy mam jakąś pewność, że wysiłek wlożony w przygotowanie postaci, a potem kilka miesięcy gry nie będą stracone. I to niestety jest najlepszy sposób na udaną sesję, niestety bo ogranicza poznanie nowych graczy, ale coś za coś.
 
Glyph jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem