Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-04-2011, 20:04   #32
Armiel
 
Armiel's Avatar
 
Reputacja: 1 Armiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputacjęArmiel ma wspaniałą reputację
Pamiętajcie, moi drodzy Badacze Tajemnic, że ja nie będę się trzymał aż tak bardzo realiów - będę je po trochu zmieniał (chociaż oczywiście będę się starał utrzymać "realizm historyczny i społeczny" zgodnie z moją skromną wiedzą ). Dla mnie sesje ZC to sesje nastawione na klimat, na opowieść, na inność i obcość. I to będzie dla mnie najważniejsze.

Dla przykładu - zgodnie z książkami, które sobie przejrzałem o Acadi na tej wyspie istniała w owym czasie bardzo duża społeczność Indian U mnie, jak powiedziałem, nie ma żadnego Indianina na wyspie Tak samo z wiarą - nie wiem jaka była tam dominująca w owym czasie. Potrzebny by mi do opowieści kościół i ksiądz (taki mini spojler) ot i na Bass Harbor pojawiła się społeczność katolików To tak zwana "licenca politica" a mówiąc po mojemu "widzi mi się Misia Gry". Chodzi o opowieść - tylko o nią i o to, jak uwikłają się w nią Wasi bohaterowie.

Czyli - podsumowując ten przydługi wpis - nie będę trzymał się w 100% faktów historycznych. To Zew Cthulhu, a nie sesja historyczna. Pamiętajmy o tym wszyscy.

Pozdrawiam
 
Armiel jest offline