Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-08-2006, 13:38   #19
Glyph
 
Reputacja: 1 Glyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwuGlyph jest godny podziwu
Cytat:
Napisał Redone
To tak jakby powiedzieć, że mając do wyboru zwykły szary papier toaletowy i mięciutki Velvet, wybór zawsze pada na szaraczka. A przecież tak nie jest. Obecnie wiele osób bardziej ceni kmofort i pewność niż "taniochę". Myślę, że podobnie byłoby z płatnymi sesjami. Ja jednak jako przedstawicielka klasy średniej nie będę brała udziału w sesjach płatnych, choć nie mam nic przeciwko temu, by istniały
To trochę nie jest tak. Przykład z papierem byłby dobry, gdyby zamiast "szaraczka" dać produkt dobrej jakości, ale tańszy (darmowy w przypadku pbf). Obecnie wśród polskich for internetowych jest przecież wiele prezentujących równie wysoki poziom, a darmowych. Wprowadzenie opłat spowoduje tylko odpływ użytkowników.

Co do opłat jeszcze: Jesli byłyby jednorazowe i niskie, to efektu nie byłoby żadnego, bo człowiek z reguły nie zastanawia się długo czy warto wydać np. 5 zł, nawet gdyby miał się szybko znudzić. Większa kwota to wiadomo - mniej chętnych, których będzie stać. Zostaje jeszcze "abonament", ale tu wybitnie jak komuś znudzi się po miesiącu, przestaje płacić. Pozostaje jeszcze pytanie, kto miałby płacić. Pewnie gracze i MG, tylko że przecież mistrz ma więcej pracy na sesji, więc kto chciałby nim być, gdyby musiał jeszcze płacić. Jeśli tylko gracze, co zrobić jak MG zniknie. Czy zwrot pieniędzy i kto miałby zwracać?

Tak teraz mi się wydaje, czy nie lepszy pomysł, to kaucja za grę. Wpłącasz na początku i zwracana jest dopiero po zakończeniu sesji, a gdy znikniesz, kasa przepada na serwer. Tylko czy takie restrykcje mają sens?


Cytat:
Napisał Redone
A jeśli chodzi o to czy warto grać w sesje które umrą - według mnie warto. Nikt nam nie zabierze tej frajdy, którą już przeżyliśmy, tych godzin spędzonych na pozanawaniu innych graczy, na rozmowach z MG. Przecież to jest właśnie największa radocha - sam fakt grania, a nie skończenia gry.
Zgadzam się, że najwięcej zabawy jest z odgrywania. Dlatego też wolę, gdy mam większą pewność, że sesja dotrwa do końca i dłużej będę czerpał przyjemność z gry. Czasem sesje konczą sie szybciej, niż trwały przygotowania do nich, czasem ledwo napisze się kilka postów, zapozna z drużyną i następuje koniec, bo ktoś zniknął. To bywa przykre i irytujące.


W sumie największy problem jest z nowymi użytkownikami, bo o tych z dłuższym stażem każdy może wyrobić sobie opinię. Może więc jakimś pomysłem byłoby (jak wspomnieł Mist) stworzenie czegoś w rodzaju karczmy, na której byłaby prowadzona sesja otwarta, dla wszystkich chętnych. Nowym graczom pozwoli to sprawdzić, czy podoba im się taka gra, a przedewszystkim sam sposób ich gry będzie coś o nich mówił, jakimi są graczami.
 
Glyph jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem