Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-09-2006, 14:50   #2
Darken
 
Darken's Avatar
 
Reputacja: 1 Darken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumnyDarken ma z czego być dumny
Dobrze, chociaż moje oczy ujrzały jedynie Trójce podstawkową i Zapomniane Krainy to częściowo mogę pochwalić DnD, ale to będzie tylko czwarta część.
W innym temacie wypowiedziałem się już częściowo na ten temat, ale powtórzę.
Ten system jako mechanika i podejście do gry nie powinno być serwowane początkującym graczom. Lv, hp itp powinno się zostawić dla ludzi którzy znają ograniczenia tego systemu a nie dla takich którzy wertują podręcznik w poszukiwaniu zasady dla rzucania piasku w oczy.
Sama baza systemu jest milutka.
Settingi to osobny temat, słyszałem o nich wiele dobrego, swojego czasu myślałem nad kupnem jednego.
Oczywiście mechanikę bym wziął z innego systemu <pewnie z Savage> ale to nie umniejsza wartości samych settingów.
[Reklama on]
Bo panowie od Savage Worlds fajniej podeszli do tematu uniwersalnej mechaniki, a wszystkie ich książki są sensowne i potrzebne <jeśli gramy w fatasy i kupimy dodatki do fatasy>.
[Reklama off]
 
__________________
Mroczna wydawnicza małpa przedstawia Gindie, czyli wydawnictwo fabularnych gier karcianych.
Uuuk.
Darken jest offline