Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-05-2011, 19:38   #1
JohnyTRS
 
JohnyTRS's Avatar
 
Reputacja: 1 JohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputacjęJohnyTRS ma wspaniałą reputację
[GTA] Powrót do Great City

Sesja ponownie wystartowała. Tym razem z nowym graczem, choć licze, że niedługo pojawią się następni chętni.

Ogólne uwagi do sesji:

Częstotliwość: Ze względu na aktywność dwóch pierwszych graczy, sesja nabrała tempa. Dodatkowo okazało się, że jestem w stanie szybciej odpisywać, tak więc częstotliwośc waha się pomiędzy jedym a trzema dniami. Dlatego też ustalam, że czas na odpisanie wynosi trzy dni. Jeżeli gracz nie odpisze w terminie, nie podając wcześniej informacji o nieobecności, na nastepną turę przejmuję jego postać i w moim poście staje się ona NPC-em. Potem nadal jest kontrolowana przez gracza. Jeżeli nieterminowe odpisywanie będzie nadal trawało, postać może ucierpieć i zginąć.

Jako że moje posty będą pojawiały się najczęściej wieczorem, termin trzech dni jest liczony dopiero od dnia następnego

Wygląd postu:
Normalną czcionką piszemy wszystkie opisy etc, czyli elementy narracyjne, czyli np. X poszedł do baru i zastrzelił kelnerkę, która podawała innemu klientowi talerz zupy. To tylko przykład

Kursywą piszemy dialogi, czyli to, co postac wypowiada:
-Dobra, będę pod bankiem o 9:00, pamiętaj, zeby zabrać kominiarki.

Kursywą w cudzysłowiu piszemy to, co postać myśli:
"Taa, bardzo śmieszne, nawijaj dalej" - pomyślał X.

Mechanika:
Sesja ma charakter storyteilingowy. Mechaniki użyję tylko wtedy, kiedy nastąpi np. konflikt pomięszy postaciami - ogólnie w momentach, kiedy ślepy los będzie ważniejszy niż moje widzimisie. Będzie to występować sporadycznie jednorazowo Rzuty będę wykonywał sporadycznie, a będzie to wyglądać tak: Wykonuję rzut k20. 1-10 coś się nie udało, 11-20 coś się udało. Im więcej oczek, tym lepiej to się udało. Jeżeli musze testować tą umiejętność, o której gracz napisął jako Umiejętności dobrze opanowane, w przypadku obnlania testu wykonuję jeszcze jeden rzut i to on rozstrzyga test. A jeżeli jest testowana umiejętność nieopanowana lub mierna? Możecie się domyślić...

Kary za niepostowanie:
Chcąc utrzymać sejsę na wysokich obrotach, którym szkodzą długotrwałe przestoje, ustaliłem podany poniżej, 3-stopniową skalę kar, jaka czeka gracza/ postać gracza.

1. BZ - Bohater Zależny, jeżeli gracz nie wstawi posta w terminie, w następnym moim poście umieszczam fragment o nim, lecz jest on BZ, czyli w tym momencie całkowicie kontrolowanym przeze mnie. Nastepnie gracz może nadal kontrolować swoją postać.
2. Kłopoty - pogarsza się zdrowie postaci, czy to spowoduchorób czy w ołowiu aplikowanego przez skórę. Zamiast tego moge spowodować uśmiercenie NPC-ów (kontaktów) postaci.
3. Koniec ostateczny. Postać zostaje usunięta, kończąc swoje istnienie w sesji.

Kary dotyczą tylko niezapowiedzianych nieobecności.

Co do nomenklatury używanej w sesji: Nazwy broni będą prawdziwe, nazwy pojazdów będą takie, jak je sobie Rockstar wymyśłił...

Niedługo pojawi się plan miasta wraz z kompletnym opisem.
 
__________________
Ten użytkownik też ma swoje za uszami.

Ostatnio edytowane przez JohnyTRS : 08-07-2011 o 18:34.
JohnyTRS jest offline