Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-05-2011, 18:51   #182
SWAT
 
SWAT's Avatar
 
Reputacja: 1 SWAT ma wspaniałą reputacjęSWAT ma wspaniałą reputacjęSWAT ma wspaniałą reputacjęSWAT ma wspaniałą reputacjęSWAT ma wspaniałą reputacjęSWAT ma wspaniałą reputacjęSWAT ma wspaniałą reputacjęSWAT ma wspaniałą reputacjęSWAT ma wspaniałą reputacjęSWAT ma wspaniałą reputacjęSWAT ma wspaniałą reputację
A więc i moja pora na udzielenie się w tym temacie
Nie napiszę jednej pozycji, bo to niemożliwe. A że nie mam Internetu, wymienie wam tego trochę.
"Księga bez tytułu" i "Oko księżyca" Anonima - tak na początek. Ciężkie klimatycznie, lekko napisane. Wampiry, wilkołaki. Postać Burbun Kida i inne, zakręcone postaci. Książki niesamowicie mnie przykuła.
"Świt 2250" Andre Norton - klasyka. Kto nie czytał, niech żałuje. Świetnie sporządzony świat po wojnie atomowej.
"Metro 2033" i "Metro 2034" Dimitriego Glukhovskiego (chyba dobrze napisałem) - kolejny świetny pomysł na ukazanie post-nuklearnego świata.
"Pasiaste dziury" i "Czarny Graal" Damiena Brodericka - pierwsza książka jest zkręconym, pomysłowym... Sam nie wiem czy to komedia, czy sci-fi, czy kryminał? Chyba ma w sobie wszystkiego potrochę. Druga zapadła mi za to w pamięci ze względu na głównego bohatera (Xarafa Firebridga) i jego gadający miecz, Alamogordo. Do tego świetne krainy, przygody bohaterów. To wciąga.
"Saga Wiedźmina" Sapkowskiego - tego już nie muszę tłumaczyć.
"Zapach szkła" Andrzeja Ziemiańskiego - zbiór ciekawych opowiadań Polskiego pisarza.
"Pożegnanie z ciemnością" Williama Manchestera i "Pola w ogniu" Jamesa Webba - dwie świetne ksiązki wojenne. Jedna opowiada losy żołnierzy na pacyfiku (gnijące mundury na żołnierzach itp. smaczki), druga jest o wojnie w Wietnamie. Obie dają do myślenia.
"Apokalipsa wg. Pana Jana" Roberta J. Szmidta - post-nuklearny Wrocław oraz wojna z oddziałami post-nuklearnego Poznania. Nie ma żadnych mutantów itp. Tylko ludzie, promieniowanie i krew żołnierzy.
"Droga" Cormaca McCarthyiego - znowu ziemia po jakimś katakliźmie. Kanibale, survival. Dla ojca i jego syna to codzienność. Jestem facetem, ale ta książka na serio mnie wzruszyła
"Zombie Survival" i "Wojna Zombie" Maxa Brooksa - syn aktora, książki genialne. Ten klimat i stare podczciwe żywe trupy bez żadnych dopalaczy.

Jeszcze bym dopisał z pięć kryminałów, ale nie jestem fanem tego gatunku, ale wybrane książki tego typu lubię.
 
__________________
Po prostu być, iść tam gdzie masz iść.
Po prostu być, urzeczywistniać sny.
Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć.
Po prostu być, po prostu być.
SWAT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem