Wątek: Średniowiecze
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-05-2011, 23:51   #12
Pruszkov
 
Pruszkov's Avatar
 
Reputacja: 1 Pruszkov ma z czego być dumnyPruszkov ma z czego być dumnyPruszkov ma z czego być dumnyPruszkov ma z czego być dumnyPruszkov ma z czego być dumnyPruszkov ma z czego być dumnyPruszkov ma z czego być dumnyPruszkov ma z czego być dumnyPruszkov ma z czego być dumnyPruszkov ma z czego być dumnyPruszkov ma z czego być dumny
Aha - książka "Poczet królów polskich Jana Matejki". Nie ma podanego autora (co jest wyjątkowo dziwne), ale autorami not historycznych są: Marek Barański, Stefan Ciara i Marek kunicki-Goldfinger. Tutaj masz obrazek

Wszyscy królowie polscy, jacy byli, ich portrety i rzetelne biografie - średnia to około 4-5 stron zaufanych źródeł, a jeśli coś jest niepewne, to piszą tam o tym. Zaczyna się na Mieszku I (cytat: ok. 960-992), kończy się na Stanisławie Auguście Poniatowskim (1764-1795). Tam jest wszystko na temat Polski w tamtych czasach, polityce zagranicznej, wzlocie i upadku. Polecam. No i same fakty, więc "jacyśtam" ludzie nie mogą mnie posądzić o próbę pokazania życia (bo mówiłem, że nie historii) w średniowieczu w mniej bolesny sposób .

Dla przypomnienia, co napisałem o Narrenturmie:
Cytat:
Napisał Pruszkov Zobacz post
(...) Z tym tylko, że z tą drugą propozycją to raczej bym uważał - to nie jest źródło historyczne.
. A artykuły nie były moje, podałem je jako przykład .
 
Pruszkov jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem