Wątek: Średniowiecze
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-06-2011, 07:26   #13
Bielon
 
Bielon's Avatar
 
Reputacja: 1 Bielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputację
Cóż, sprecyzowanie tematu z pewnością by nie zaszkodziło. Pozbawiło by również sarkastów przyczynku do docinek.

Osobiście jako taki misz masz polecam:
"Średniowieczne dzieje Europy" Stefana Kwiatkowskiego, wyd. TRIO 2007
Tam znajdziesz wiele. Zbyt wiele byś zapamiętał połowę Ja nie pamiętam nawet 10%. Generalnie pozycja do której się wraca a napisana tak, że jak ją przebrniesz to przebrniesz wszystko.

Dla klimatu zaś dodam rzadką, ale wyśmienitą:
"Mroki średniowiecza" Józefa Putka, wyd. Państwowy Instytut Wydawniczy 1985. Pozycja świetna, ale nie dla wszystkich. Generalnie jedną zakorbił mi nawet ksiądz, co po kolędzie chadzał. Znaczy się, zapomniał oddać a fary zmienił Musiałem odkupić sobie a łatwo nie było. Przednia rzecz.

Jednakże to takie miotanie się po temacie. Przeczytaj pierwszą, ustal co dalej Cię gryzie a wszyscy chętnie dodamy Ci po 2-3 pozycje na każdy nurtujący Cię temat

I będziesz rad

Pozdrawiam
B
.
 
Bielon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem