Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-06-2011, 21:57   #4
Michalius
 
Reputacja: 1 Michalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodzeMichalius jest na bardzo dobrej drodze
@Uzuu - Nie podoba mi się za bardzo ta część o odruchu bezwarunkowym organizmu. Znaczy się, to jest prawda, dokładnie to ma oddawać mechanika rzutów obronnych, ale jednak... Za dużo informacji. Początkujący powinien najpierw zrozumieć podstawowe założenia mechaniki (jak "rzuty obronne nie mają nic wspólnego z rzutami na trafienie/zranienie"), a dopiero potem mogą zacząć to racjonalizować. Inaczej większą siłę przebicia ma opis (bo jesteśmy stworzeniami które wolą narrację od reguł), i pojawiają się właśnie takie wątpliwości jak "czy jak mnie trafił to nie przysługuje mi rzut na refleks?", bo znając jedynie opis widać bezpośrednią korelację.
Odpowiedź brzmi - jeśli to co robi ci przeciwnik (atak, czar, trucizna) nie ma wyraźnie zaznaczone że należy ci się rzut obronny (by zmniejszyć/zniwelować obrażenia), to nie przysługuje. Tak jak powiedział Abishai.
 
__________________
if (Youre_Happy && You_Know_It)
{
Clap_Your_Hands;
}
Michalius jest offline