Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-06-2011, 15:50   #2
Baczy
 
Baczy's Avatar
 
Reputacja: 1 Baczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumny
Ja sugeruję (siła + zręczność)/2, zaokrąglane jak tam mistrz sobie będzie chciał.

Wspinaczka jest ogólnorozwojowym sportem (czynnością, jeśli ktoś woli takie nazewnictwo), sama technika, bez przygotowania siłowego na niewiele się zda, na drzewo niewielkie można się wdrapać, ale nic poważniejszego. Tak samo siła bez zwinności, wyczucia gdzie postawić stopę, w jaki sposób i jak mocno można na nią "naprzeć" daleko nas nie zaniesie.

Fakt, że złodzieje, którzy w wielu systemach są mistrzami wspinaczki, musieliby zainwestować kilka punktów w siłę, jednak myślę, że jest to do przełknięcia :P

Poza tym, można wprowadzić zamęt, dodając pewnego rodzaju coś, czego nie mogę nazwać ("urozmaicenia" chyba pasują):
- przy obiektach o wysokości nie przekraczającej czterech metrów, gracz może zdecydować się zastosować wyłącznie zwinność, zamiast powyższego wzoru na średnią,
- przy wspinaczce na wysokość wyższą niż 15 metrów (tzn "przebędziemy więcej niż 15 metrów", a nie "zaczynamy na wysokości 15 metrów nad ziemią") można zastąpić jeden ze współczynników z ww. wzoru wytrzymałością (zakładając, że taki współczynnik istnieje), wtedy jednak wspinaczka trwa nieco dłużej (może mieć to wpływ na liczbę rzutów)

I inne takie "udogodnienia" dla graczy, zależą w dużej mierze od tego, jak często będą kościli, tzn raz na 2 metry, 5 metrów czy 4 razy na cały okres wspinaczki (tzw. checkpointy, do których postać dojdzie, lub nie, w zależności od pomyślności rzutu).
 
__________________
– ...jestem prawie całkowicie przekonany, że Bóg umarł.
– Nie wiedziałem, że chorował.
Baczy jest offline