Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-08-2004, 23:49   #1
Fistus
 
Reputacja: 1 Fistus ma wspaniałą przyszłośćFistus ma wspaniałą przyszłośćFistus ma wspaniałą przyszłośćFistus ma wspaniałą przyszłośćFistus ma wspaniałą przyszłośćFistus ma wspaniałą przyszłośćFistus ma wspaniałą przyszłośćFistus ma wspaniałą przyszłośćFistus ma wspaniałą przyszłośćFistus ma wspaniałą przyszłośćFistus ma wspaniałą przyszłość
"Śmierć disco polo"

Wyśmiewana, pogardzana, ale jednocześnie budząca dziwne emocje i masowo słuchana muzyka disco polo właśnie odeszła w niebyt. Gwiazdy zgasły, a wielkie dyskoteki grające kiedyś disco polo przerzuciły się na techno i hip-hop.
Tak się zaczyna art o upadku disco polo. Całość można przeczytać tutaj.
Ja takiej muzyki nigdy nie słuchałem, czasem się z niej śmiałem (jak chyba większość z nas) i raczej nie będę za nią płakał. Ciekawią mnie dwie rzeczy. Jacy wykonawcy i jakie zespoły utworzyli (chodzi o zmiane sytlu na techno lub HH) ? Czy do upadku disco polo mógł się przyczynić rozwój technologii ? (chodzi mi o stosunkowo łatwą możliwość przenoszenia danych oraz ich kopiowania + 'niewyczerpane' źródła zasobów w Internecie) Może na skutek prozachodniej polityki rządu przez ostatnie lata, chcieliśmy być tacy jak ludzie z zachodu, zza morza ? Co sądzicie o tym 'upadku' ?
 
__________________
"A flame which never dies, but brightens with the passing of time."
Fistus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem