Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-06-2011, 02:11   #1191
Tammo
 
Reputacja: 1 Tammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputację
OK, starczy o czatach - nie warte to aż takiej dyskusji. Nie ma w sesji głosu za nimi, a argumenty jakie przedstawiłem, przeszły bez echa. Forsować przeciw wszystkim - jak pisałem - nie zamierzam. Jak zatem pisałem w poprzednim poście - kontrpropozycje? Bo mnie nie odpowiadają GD. Jak z tym, moi wielce elokwentni przeciwnicy czatów?

Mechanika a fabuła. Rozmawiałem o tym z Carn, ale napiszę, by nie było nieporozumień.

* gracze są nierówni - zatem ilość zbieranych PD jest nierówna
* wszystkie postacie są na mechanice pierwszej edycji
* rzuty na tabelki nie każdemu dają takie same mechanicznie bonusy
* fabularnych bonusów nie da się tak łatwo wymierzyć - a Keiko akurat tych ma MNÓSTWO

Zatem podsumowując: nie zgadzam się, że postacie "mechanicznie okaleczone" są takie słabe, jakimi je portretujecie. Nie mam zamiaru krzywdzić postaci, daję modyfikatory za dobre pomysły, daję PDki. Nie turlacie za każdym razem jak wykorzystujecie wiedze / umiejętności postaci, macie łatwiejszy niż mechanika by nakazywała sposób kupowania zalet / pozbywania się wad (tego to mechanika w ogóle nie przewiduje).

Nie sądzę, by było Wam tak źle. Do tego są przygotowane liczne niestandardowe smaczki (w znakomitej większości fabularne), które są źródłem zdobywania PDków.

Tak, chcę wykorzystać mechanikę do przyspieszenia sesji. Nie, nie oznacza to, że sesja stanie się turlanką, a Wy będziecie karani za "fabularne", a nie "munchkinowskie" postacie.

I pamiętajcie: Wasze postacie na razie to młodziki. Początki drogi samuraja. Do tego bohatera trzeba dojść, nie wszystko musi wychodzić.

Pisane na szybko, bo jest druga, a jutro wstaję o siódmej najpóźniej.
 
__________________
Zamiast PW poślij proszę maila. Stare sesje:
Dwanaście Masek - kampania w świecie Legendy Pięciu Kręgów, realia 1 edycji
Shiro Tengu
Kosaten Shiro
Tammo jest offline