Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-07-2011, 14:31   #7
Tailong
 
Tailong's Avatar
 
Reputacja: 1 Tailong jest na bardzo dobrej drodzeTailong jest na bardzo dobrej drodzeTailong jest na bardzo dobrej drodzeTailong jest na bardzo dobrej drodzeTailong jest na bardzo dobrej drodzeTailong jest na bardzo dobrej drodzeTailong jest na bardzo dobrej drodzeTailong jest na bardzo dobrej drodzeTailong jest na bardzo dobrej drodzeTailong jest na bardzo dobrej drodzeTailong jest na bardzo dobrej drodze
Co do umiejętności sami sobie je wybieracie np czytanie run wśród magów czy też gra na lutni. Tu daję wam wolną rękę. Takie podstawy jak czytanie pisanie można pominąć chyba że jakiś obcy język np elf znający język krasnoludów czy haflingów. Co do KP proponuję byście nie rozpisywali cię zbytnio np na 10 stron A4 wmiarę starać się krótko np rodzina matka Ola 45lat żyje dwóch braci imiona itp. Owszem możecie dodać gdzie się znajdują co robią np pracują w gospodarstwie gospodzie itp Mogę wam pokazać świetny przykład KP jaki mamy w sesji z Garzzakhiem.
http://lastinn.info/sesje-rpg-dnd/99...ami-kruka.html
Zaraz w pierwszym poście macie nasze KP. Moja prośba powtórzę ją ponownie nie zapomnijcie dodać czego wasz bohater się lęka i czego pragnie np artefaktu który sprawi że będzie niewidzialny miecza o wielkie potędze czy zrobionego z żelaza które nigdy nie tępi się ,lęk np paniczny strach przed starością czy biedotą pozwalam wam w tej kwestii zaszaleć. Co do postów w zależności od sytuacji możecie pisać dłuższe a także na trzy linijki. Możecie też w postaciach ująć że jesteście pijaczkami czy też kochasiami. Jedni z was mogą znać się na zielarstwie leczeniu i jednocześnie władać włócznią inni czytać magiczne księgi zwoje a jednocześnie władać jakiś żywiołem. Umiejętności będziecie swoje w trakcie rozwijać. Co do kogoś kto będzie chciał zagrać jakimś magiem proszę o pw przed rozpoczęciem sesji bo tylko magowie będą znać legendę miasta magów bardziej szczegółowo pozostali raczej będą wiedzieć to co nie liczni plotkują.
Miasto magów dawna historia
Ludzie powiadają ,że w tym mieście magowi stworzyli swoje królestwo. Nawet sam król nie miał władzy nad tym miastem. Tworzyli tam piękne i cenne artefakty często pomagali ludziom dzięki swym umiejętnością. Ci którzy buntowali się i wynosili wiedzę by czynić zło zostawali zgładzeni. Legenda mówi ,że nagle miasto zniknęło pod ziemią z nieznanych przyczyn. Dlaczego tego tak naprawdę nikt nie wiem gdzie było też dokładnie nie wiadomo. Wiadomo tylko tyle wraz z miastem zaginęła wielka magiczna wiedza której po dziś nie mogą gildie odzyskać.

Dostałam kilka świetnych pytań od chętnych i chętnie wprowadzę tu odpowiedzi na nie.
Wojownicy ,magowie kapłani ,a nawet złodzieje będą mieli swoje pięć minut. Także nie bójcie się pobawić z kp.
Co do polityki obecnie trwa spokój między rasowy i wojny jak na razie żadne nie nękają kontynentu na którym się znajduje miasto. Owszem niema jakieś mieszaniny że wszystko można znaleźć na równi w danym mieście ,ale często miasta są odwiedzane przez różne rasy. Największa mieszanina raczej będzie w gildiach które znajdować się będą w większych miastach. Tam szkolić się mogą wszyscy którzy mają jakieś zdolności magiczne czy to kapłani czy wojenni magowie władający konkretnymi żywiołami. Najważniejsza gildia dla magów będzie znajdować się w pobliżu Gór w stolicy raczej większy nacisk będzie stawiany na naukę sztuk leczenia.
Co do bogów wezmę przykład z bogów którą pokazał mi i wyjaśnił Garzz.
Colerona - boga elfów
Ehlone - boginie stworzeń, zwierząt, roślin i przyrody.
Pelora - boga ludzi
Moradina - kowala dusz - boga krasnoludów
Yondalle - boginię halflingów
Mało to będzie istotne dla mnie ,ale jak już chcecie wzywać boga widząc rozpłatane czaszki hihihi
Co do umiejętności tu podczas podsyłania waszych KP możemy wprowadzić poprawki bo nie wiem kto czym będzie chciał zagrać podczas sesji. NP wojownik łowca to moja podpowiedz władasz dwiema broniami jedna na poziomo wyższym niż druga np łuk i sztylety potrafisz przetrwać w lesie a co się z tym wiąże to oczywiście polowanie znajdowanie żywności znajomość roślin jadalnych trujących (owszem nie jest to perfekcyjna wiedza ale podstawy do przeżycia znasz) można umieć jeździć konno ,powozić podstawy pichcenia (posiłki) no i wiadomo tym podobne. No i jak chce któryś z wojowników może wykrywać pułapki lub je zastawiać.
Typowy wojownik szkolony w jakieś szkole szermierskiej raczej bardziej będzie znał się na władaniu mieczem może miecz i tarcza więcej będzie znał teorii niż praktyki chociaż walka z przeciwnikiem będzie łatwiejsza dla niego niż dla łowcy. Pisanie czytanie w kilku językach raczej będzie bardziej na miejscu u takiego wojownika niż u łowcy. Nom umiejętności gotowania z tego co znajdzie w kuchni no i podstawy leczenia opatrywania swoich ran też mile widziane. Wojownik wyszkolony w armii chciała bym by posiadał wiedzę taktyczną ale to już jak chcecie. Co do magów tu pozwolę sobie was bardziej podzielić magowie żywiołów wolała bym byście władali jednym z żywiołów niż kilkoma na raz zaklęcia magiczne ustalimy przed rozpoczęciem sesji. Waszymi umiejętnościami będzie wykrywanie magii to będzie podstawą wyszkoloną u każdego maga. Możecie umieć to lepiej lub bardziej. Chciała bym byście stworzyli też maga który umie przywołać różne stworzenia no i kto będzie chciał jedni czytanie ksiąg run ukrytych zaklęć. Inni magiczne zwoje runy symbole (symbole ostrzegające podróżnych czy obcych) hmm Tu można jeszcze się będzie pobawić. Co do kapłanów wiadomo zioła opatrunki jakieś maści znać się też możecie na tworzeniu różnych trucizn czy też przeciw zatruciom jakieś leki. No i jak zioła to też ich hodowla. Nie będę się rozpisywać ruszcie wyobraźnią.
 
__________________
Czym jest dla człowieka wyobraźnia ...Nie wiem czym jest dla innych, ale dla mnie to świat do którego mogę uciec i być tam siłą dla innych.
Człowiek jest bogiem kiedy śni,i tylko żebrakiem kiedy myśli.

Ostatnio edytowane przez Tailong : 02-07-2011 o 15:31.
Tailong jest offline