Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-07-2011, 14:34   #25
QuartZ
 
QuartZ's Avatar
 
Reputacja: 1 QuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemuQuartZ to imię znane każdemu
Bracchus:

1: Sądząc po samej pozycji i stanie majątkowym Vince prawdopodobnie zna skądś paru sędziów, a na pewno ma też prywatnego prawnika "w pogotowiu". Wszystko to i "backstorry" należy jednak już do postaci, więc mogę jedynie powiedzieć że tak. Przynajmniej jeśli chodzi o świat prawniczy ma znajomości, z policją może być krucho.

2. Ponieważ prowadzimy wszystko w świecie opartym o założenie "usa mniej więcej teraz, lub niedaleka przyszłość" zakładamy, że prawo wygląda podobnie. Oczywiście na potrzeby sesji te "kilka lat do przodu" dało dość czasu na małe zmiany w stosunku do obecnych przepisów.
Jeśli Wasze postacie poradzą się prawników, albo poszukają informacji wygląda to tak:
- Policjant może Was śledzić nie naruszając bezpośrednio godności osobistej i prywatności (jakieś filmowe ucieczki z toalet? ale gliny oczywiście też filmy oglądają).
- Jeśli istnieje uzna, że "spotykacie się z dziwnymi i podejrzanymi typkami" ma prawo siedzieć i słuchać rozmowy.
- Jeśli uzna, że "coś kombinujecie" można Was zatrzymać na 24 godziny opłączone z przemiłym przesłuchaniem.
- Wszystko co funkcjonariusz zrobił do tej pory było zgodne z prawem i przepisami "obecnie" w USA.
Generalnie rzecz biorąc trudno będzie prawnikowi wykazać nadużycie siły czy przekroczenie uprawnień. Możecie natomiast starać się np. o dozór ekeltroniczny, jednak może to wymagać trochę zachodu. Oczywiście postać Irmfryda tak łatwo nie ma i obserwowana jest ze szczególną dokładnością.

3. Informacje ... w zasadzie póki ktoś nie uzna, że trzeba się wybrać do rzeczonej fundacji niewiele różnią się od tego, co znajdziecie w googlach. Kilka projektów jest bardziejz aawansowanych, zaczęto kilka nowcyh, jedka sam profil fundacji i zakres działań pozostaje ten sam.

4. Akurat dla postaci Migotki mam zachowane "na boku" pewne bonusy i w zasadzie, gdyby wyrobiła się w miarę szybko z jakimś postem "połówkowym", to mógłbym rozpisać dodatkowe wydarzenia. Wiem, że na razie wygląda to dość skąpo, ale (wcale nie podpowiadam ) liczę na nakręcenie pozytywki jeszcze raz przez dziecięcą ciekawość, albo z jakiegoś jeszcze innego powodu.

Jeśli chodzi o apartament ... tak, jest w apartamencie, ale zbierają się do wyjścia by nie wplątać się w kłopoty. Od Migotki zależy czy "jej rodzice" zechcą też się czymś zająć (np. też pojechać do tej fundacji, albo do szpitala?). W tej chwili jest to postać "rozszerzona" o rodziców, jednak mam nadzieję że już niedługo będziemy mogli przestać się tym przejmować .

5. Ja się dopasuję. Zaproponowałem dwa-trzy tygonie, Ty dwa tygodnie i chętnie posłuchałbym zdania pozostałych osób.


PS: Piszę na partyzanta z roboty, więc jeśli coś brzmi niejasno albo dziwnie, to przez przerwy w pisaniu i słabą pamięć do tego, co pisałem wcześniej .
 
__________________
-Miejsce na jakieś głębokie filozoficzne stwierdzenie-
QuartZ jest offline