Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-07-2011, 22:29   #11
zych
 
Reputacja: 1 zych nie jest za bardzo znany
Witam:
No więc będę odpowiadało po kolei

Cytat:
Napisał WiecznyWem Zobacz post
Masz wykupiony serwer dedykowany czy serwer stawiasz w domowym zaciszu?
W firmowym zaciuszu Nie jest to jakiś potwór na 1500 osób ale 200 graczy pociągnie spokojnie

Cytat:
Napisał WiecznyWem Zobacz post
Szczerze powiedziawszy, jak widzę serwery mmo, gdzie rejestruje się poprzez eMaila to odczuwam same negatywne emocje. Zrobienie skryptu rejestracji, z wymogiem karty postaci itp, to nie jest nic trudnego. Imho bez tego ciężko Ci będzie uzbierać więcej niż 10-30 graczy ogółem.
Nar azie robię pierwsze eventy na 6 - 10 osób. Staram się zebrać jak najwięcej doświadczeń z ich prowadzeniem itp. Nie potrzebuję więcej. Dlatego nie marnowałem czasu na skrypty rejestracji które i tak na razie kiedy dobieram graczy bardzo starannie, nie spełnią swego zadania lepiej niż mail.

Cytat:
Napisał WiecznyWem Zobacz post
Pisałeś, że L2 jest open source, jesteś w stanie zając się serwerem od strony technicznej? Dałbyś radę napisać swoje ewenty, edytować core, i modyfikować bazę?
Od strony technicznej, bez problemu modyfikuję Core Serwera kompiluję go, edytuję bazę i questy. Moim głównym ograniczeniem jest czas. Na razie staram się poświęcić go na przygotowanie fajnej historii. A modyfikacje ograniczam do niezbędnego minimum.


Cytat:
Napisał WiecznyWem Zobacz post
Swoją drogą, jeżeli na poważnie chcesz mieć 200 graczy online, to przydała by się jeszcze jakaś normalna domena i brak reklam.
Tak, zgadzam się z tobą w 100%, ale na razie zajmuję się prowadzeniem małych eventów. Jak zbiorę doświadczenie i ludzi którzy będą chcieli razem ze mną działać jako MG serwera, wtedy nastawię się na większą ilość graczy. Wtedy też przyjdzie czas na domeny i strony rejestracyjne.


A teraz z innej beczki: W kwestii Ultimy Online:
Celowo wybrałem prostrzą mechanikę i prostrzy świat. Sądzę że łatwiej będzie mi go ogarnąć.

I z jeszcze innej beczki:
Właśnie skończyłem prowadzić dzisiejszy Event RPG. Było całkiem fajnie. I podobało nam się. Wynotowałem sobie też długą listę poprawek, i założeń, które usprawnią zabawę następnym razem.
 
zych jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem