Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-09-2006, 19:44   #3
Milly
 
Milly's Avatar
 
Reputacja: 1 Milly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputację
Przeczytałam.

Sam pomysł bardzo mi się podobał. Jednak ja proponowałabym troszkę rozszerzyć to opowiadanie, dodać mu treści, opisów, trochę je ubarwić i ożywić. Na początku dałeś dość spory opis jednego miejsca, potem opowiadanie galopuje do przodu z zawrotną prędkością. Ja bardzo chętnie poczekałabym jeszcze te kilka tysięcy wyrazów do końca Mnie się nigdzie nie spieszyło, chciałabym "pobyć" trochę bohaterem, poznać go od wewnątrz, zobaczyć jak się zmienia jego psychika. Albo od drugiej strony - zobaczyć jak widzą go inni, jak zmienia się w ich oczach, począwszy od dziewczyny, potem przyjaciół, a na innych ludziach skończywszy. W każdym razie chciałabym być bliżej niego, zobaczyć więcej.
Natomiast pod względem samej formy trochę raziło kilka błędów językowych, literówek (w pewnym momencie zamiast "mu" napisałeś "mi" - czyżby to była podświadoma pomyłka i tak bardzo utożsamiłeś się z bohaterem, że myślisz o nim jak o sobie? ), a przede wszystkim krótkie, czasem wręcz jednowyrazowe zdania. Zbyt wiele ich jak dla mnie. Jestem zwolenniczką "minimalistycznych" opowiadań, ale nie aż tak zwięzłych.

Podsumowując - podobało mi się, pomysł świetny, nad wykonaniem można nieco popracować, ale generalnie jestem za tym, żebyś pisał więcej Opowiadania z przesłaniem - to mój kolejny ulubiony punkt programu.

Moja ocena: 7/10

I więcej proszę! Więcej literek! :P
 
Milly jest offline