Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-07-2011, 21:15   #6
kronikarz1981
 
kronikarz1981's Avatar
 
Reputacja: 1 kronikarz1981 nie jest za bardzo znany
Nie zrozumieliśmy się jak widzę .

Granie w realu bardzo różni się od sesji Forumowych, grywam od kilku lat na różnych forach więc mam dobre porównanie.

Podstawowe pytanie co do tego nieszczęsnego rzutu 9k10 na dobra sprawę nie jest on w ogóle potrzebny bo praktycznie każdy nowy będzie sobie chciał podrasować postać a ty nie masz żadnego sposobu na stwierdzenie czy rzuty po zsumowaniu wyszły rzeczywiście w granicach 80-90pkt. Tylko starzy wyjadacze którzy będą się chcieli dobrze zabawić stworzą postać z pewną sumą PKT które sobie sami wybiorą i stworzą postać która mimo sporo mniejszych statów będzie spokojnie dokopywała wykoksanym młodym.

Prawda jest taka że to nie statystyki i umiejętności na 10 są najważniejsze a znajomość realiów i myślenie i tu się jak widzę zgadzamy. Jednak jeżeli upierasz się przy wprowadzeniu tej nieszczęsnej mechaniki to po prawdzie rzuty można ograniczyć praktycznie do min. Nie chce mi się teraz szperać w poszukiwaniu podstawki ale do każdej umiejętności na poziomie od 1-10 był przypisany fajny opis NP. przy 10pkt w umku skradanie Ninja był przy tobie niczym słoń w składzie porcelany.

Moja propozycja jest taka jeżeli już chcesz na poważnie poprowadzić sesje w tym kultowym już wśród niektórych systemie RPG poprowadź ja w Storelingu a rzuty wykonuj tylko w ultra konfliktowych sytuacjach. Jeżeli chcesz bazować głównie na opisach i zachowaniu postaci statystyki mają ci tylko na dobrą sprawę uzmysłowić jak wygląda postać, inaczej może dojść do sytuacji iż zaczną nam się pojawiać postacie szerokie jak trzy drzwiowa szafa z przedziałem na fortepian i mądre niczym jakiś progesorek. Wprowadzenie pewnego stałego limitu PKT na statystyki doprowadzi do stworzenia różnorodnych postaci bo każda z postaci jest inna i bazuje na innych statystykach i umiejętnościach więc rozłożenie PKT będzie w większości przypadków różne, unikniesz także pojawienia się super hiper postaci dobrych we wszystkim którym zwykłe postacie będą miały ciężko podskoczyć a przecież nie o to chodzi.
 
kronikarz1981 jest offline