Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-07-2011, 01:33   #4
MatrixTheGreat
 
MatrixTheGreat's Avatar
 
Reputacja: 1 MatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputację
Harrison zatoczył się wchodząc do kwatery porucznika, na szczęście złapał go jakiś inny żołnierz, który już był w środku.
- Dzięki…
Noga znów dawała się we znaki. Oparł się na chwilę o ścianę i wolnym krokiem ruszył do reszty. Była to pierwsza odprawa, na której porucznik wyjaśnił szczegóły sytuacji i wyznaczył kolejną naradę za godzinę. Przez ten czas Harry razem z Ryan’em i Chris’em zastanawiał się nad planem obrony. Po całym dniu spędzonym na słońcu nie szło im najlepiej. Miał nadzieję, że któryś z sierżantów lub sam porucznik będzie umiał się bardziej skoncentrować. Poza tym, ich możliwości okopania się były pomniejszone przez pola Ahmeda…

***

- …, a tu i tu postawiłbym drużynowe Vickersy. Tu i tu nasze jeepy. Czołg umieściłbym w środku wioski, tak by wszędzie miał szybki dojazd. No i to by było na tyle. Co o tym panowie sądzicie? - młody sierżant zaprezentował na drugiej naradzie niezły zmysł taktyczny. Jego plan był bardzo dobry. Ale Payne zauważył pewną „lukę”, przez którą przy ewentualnym ataku bandyci mogli ich zajść od tyłu.
- Ja bym trochę przedłużył okopy na południu - odezwał się i dorysował dodatkową linię.
- Tak tylko, że dłuższe okopy oznaczają więcej pracy, chyba że...-tu Alexander się zastanowił- że usuniemy ten fragment – Alexander zamazał fragment okopów – i stworzymy dwa osobne okopy. Panie poruczniku?
Darling skinął głową.

***

- Ok, chłopaki! - rozłożył mapę przed swoim oddziałem - Mamy masę roboty, a do wieczora mało czasu. Kostka nadal nie daje mi spokoju, ale każda para rąk teraz jest niezbędna, więc ja też będę sobie babrał ręce. Tutaj poprowadzimy okopy, a tutaj ustawimy worki z piaskiem. Ustaliliśmy już kto co robi, nam przypadło tu… - zatoczył palcem okrąg na mapie - Po robocie Chris ze Scott’em obsadzą południową wieżę, a reszta pójdzie ze mną. Pytania?
 
MatrixTheGreat jest offline