Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-07-2011, 14:39   #9
kayas
 
Reputacja: 1 kayas jest godny podziwukayas jest godny podziwukayas jest godny podziwukayas jest godny podziwukayas jest godny podziwukayas jest godny podziwukayas jest godny podziwukayas jest godny podziwukayas jest godny podziwukayas jest godny podziwukayas jest godny podziwu
Otrzymałem dwie kolejne karty (Jaxa i SkyWei), obie mi sie podobają.
Poruszona została bardzo ciekawa kwestia: czy moc świętych obiektów zależy od wiary osoby, która ich używa (np. wersety Koranu mogą być bronią w rękach katolika). Otóż odpowiedź brzmi: oczywiście że nie zależy. Dzięki temu możliwe są "wymiany" które opisałem we wstępie. Przedmioty uświęcone, jak krucyfiks, święcona woda, drewno ze świętego gaju etc. są święte obiektywnie, jest to nijako ich własnośc fizyczna. Jak to możliwe, skoro religie sobie wzajemnie zaprzeczają i jedna drugą uważa za dzieło szatana? To jest już wiedza niedostępna dla graczy i ich postaci.
Inaczej ma sie jednak sprawa z rytuałami: hinduista nie może skutecznie odprawić katolickiego egzorcyzmu, gdyż świętośc tego działania tkwi w wykonujacej go osobie, nie w samej czynności, czynnośc jest jedynie drogą do celu.
Mam nadzieje ze to wyjaśnie wątpliwości.
Czekam na dalsze KP do końca lipca, 1 sierpnia sesja ruszy w najgorszym wypadku z trzema postaciami.
 
__________________
Chcesz grać,a le nie znasz systemu WFRP II?
Szkoda, co?
Wal na 7704220 i opowiedz o postaci, zmienimy ja na liczby!
kayas jest offline