Wątek: Zbrojownia
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-07-2011, 12:44   #3
MatrixTheGreat
 
MatrixTheGreat's Avatar
 
Reputacja: 1 MatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputacjęMatrixTheGreat ma wspaniałą reputację
Fajny temat Zastanawiałem się o czym napisać, gdy go zobaczyłem i jakoś tak z sentymentu do mojego ukochanego Gothic’a:

URIZIEL
Miecz, który występował w pierwszej części gry Gothic. Jest potężny sam w sobie, a dzięki błękitnemu klejnotowi osadzonemu w klindze posiadał magiczne właściwości, potrafił spalić wroga na popiół. Należał on do potężnego generała o tym samym imieniu (w największej polskiej modyfikacji można się dowiedzieć, że jego prawdziwe imię brzmiało Fealan Morkh), który posiadał także magiczną zbroję, wykonaną prawie w całości z magicznej rudy. Ją też można zdobyć w grze. Generał zginął jednak w bitwie z orkami, a ci z kolei zawsze mieli stracha przed ową bronią. Zabrali ją i schowali w podziemiach świątyni demona zwanego Śniącym. Tam broń leży wiele lat, dopóki nie zabierze jej bohater gry. Jednak magiczna energia uszła przez ten czas z klejnotu i miecz nie posiada już swoich magicznych właściwości. Należy go ponownie naładować. Po naładowaniu można usunąć klejnot i stworzyć z niego magiczną runę, naprawdę potężnego czaru. Jednak Uriziel stanie się wtedy już tylko zwykłą bronią. Pod koniec pierwszej części i na początku drugiej, gdy bohater zostaje teleportowany ze świątyni do Khorinis miecz zostaje w podziemiach, gdzie od tamtego czasu już leży przysypany gruzami.

Ogólnie wydaje mi się jednak, że dużo lepiej to brzmi niż działa. Nie zmienia to jednak faktu, że Uriziel był w Gothic’u moją ulubioną bronią.
 
MatrixTheGreat jest offline