Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-08-2011, 12:13   #1211
abishai
 
abishai's Avatar
 
Reputacja: 1 abishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputację
Cytat:
- nie mam odzewu jak chodzi o rany, uzdrawianie i inne takowe
Bo coś trzeba dodawać? Sprawa przedstawiona, przyjęta, odfajkowana. Next question please.

Cytat:
- czy są pytania do rozdziału sesji?
Żadne mi nie przychodzą do głowy.

Cytat:
- a do tytułów (najmniej ważne akurat)?
Według mnie ważna sprawa i to od dawna. Fajnie że wstawione słówko w tym temacie. Bo dostępny wcześniej link stracił na aktualności. Poza tym nic.

Cytat:
- przydałoby się wreszcie słowo na temat technik kenjutsu - to poniżej.
Takie, które są dostępne tym, co nie mają szczęścia i nie mogą mieć klanowego sensei, co ich uczy Technik Szkoły.
Pierwsze poziomy drogi każdego klanu? Jakoś nie sądzę, by byle wioskowy nauczyciel szermierki miał kilkurangowe sztuki kenjutsu.
Spotkałem się czytając MIMa bodajże z dwurangową techniką Klanu Sokoła.
I dwurangową techniką jakiegoś tam sensei.

Ogólnie nie wiem co ty o tym sądzisz Tammo-sensei. Ale jeśli jakiś tam nauczyciel ma własną szkołę szermierki, własny styl mający kilka rang, albo chociaż jedną i wyjątkową. To już nie jest jakimś tam byle nauczycielem szermierki, tylko słynną personą do której zjeżdżają klanowi samuraje, by za pieniądze poznać jego sekrety.
Wioskowi nauczyciele szermierki zaś to... klanowi ronini lub potomkowie klanowych roninów, którzy zanim zostali wykopani ze swych klanów liznęli jedną lub dwie rangi szkoły.

Taki wędrowny szermierz nie będzie miał opanowanej jednej szkoły Lwa opanowanej na poziomie 3-4 rangi, za to wędrując nauczy się pierwszej rangi szkoły Lwa, Skorpiona, Smoka i może któregoś z mniejszych klanów.
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.

Ostatnio edytowane przez abishai : 03-08-2011 o 12:07.
abishai jest offline