Wątek: Zbrojownia
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-08-2011, 16:53   #15
traveller
 
traveller's Avatar
 
Reputacja: 1 traveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputacjętraveller ma wspaniałą reputację
Rzeczywiście dość uniwersalna broń S.W.A.T. a Smart Guna niestety nie miałem okazji wypróbować nigdy. Ziutek jakimś cudem ominąłem tą broń grając w NV, ale działanie ma naprawdę widowiskowe!

Proton Pack/Karabin Protonowy
Kolejna klasyczna pozycja na liście. Bajerancka maszynka o wyglądzie dość oryginalnego karabinu/odkurzacza z popularnej komedii o Pogromcach Duchów i jej kontynuacji(podobno możemy spodziewać się jeszcze III części choć raczej to już nie będzie to samo). Nie znalazłem dobrego tłumaczenia dla tej maszynki, więc wymyśliłem własne. Został stworzony przez jednego z tytułowych pogromców,doktora Egon Spengler i śmiało trzeba przyznać, że odegrał dużą rolę w sukcesie filmu. W skrócie jego działanie opiera się na wysyłaniu z lufy strumienia dodatnie naładowanych protonów pobieranych z większej części urządzenia na plecach w celu... No właśnie w celu przyciągnięcia, unieruchomienia zjaw/duchów/ektoplazm, których energia pozwalająca im na wkraczanie do naszego świata składa się z ujemnych elektronów. Ta broń nie zabijała ani nawet raczej nie raniła tytułowych duchów co najwyżej chwilowo je osłabiała, ale okazała się całkiem skuteczną przeciwko nim bronią(poza tym nie zapomnijmy, że film był komedią rodziną). Było po prostu dawała czas naszym dzielnym pogromcom by otworzyli specjalną skrzynkę wchłaniającą duchową energię do środka. Same strumienie protonów mogły wyrządzić nie lada szkody w materialnym świecie podpalając i niszcząc środowisko w okół przez co osoby, które wynajmowały pogromców duchów często później tego żałowały. W dodatku zasadą numer 1 było nie krzyżowanie ze sobą strumieni pod żadnym pozorem, co oczywiście bohaterowie filmu co jakiś czas robią. Fani wielokrotnie rekonstruowali owy sprzęt w realnym świecie co przedstawia m.in. ten oto humorystyczny filmik na youtubie:
http://www.youtube.com/watch?v=dWUcidiTbPU



Ulepszony protonowy karabin pojawia się w grze nawiązującej do filmów kiedy oprócz tradycyjnego strumienia protonów wysyłał on też skupione protonowe pociski, strzelał zielonym smarem, wysyłał wiązki spowalniające duchy. Podobnie jak Faceci w Czerni, seria doczekała się także popularnej kreskówki również emitowanej na polsacie. Broń ta jednak jest znana raczej ze względu na swój pierwotny charakter z pierwszych dwóch filmów.

 
__________________
"Tak, zabiłem Rzepę." - Col Frost 26.11.2021
Even a stoped clock is right twice a day
traveller jest offline