Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-08-2011, 12:46   #3
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Cytat:
Napisał Anonim Zobacz post
One nie są do urozmaicenia rozgrywki, a do umożliwienia rozgrywki z tego co o tym wiem.

Dokładnie. Z założenia programy typu "virtual table" powstawały aby umożliwić rozgrywkę pomiędzy osobami, które nie miały możliwości spotkać się osobiście. Zwykle był to po prostu specjalizowany klient chata z opcją rysowania mapy (przesyłania niewielkich plików). Po prostu inna wersja MUDa. Programy takie zwykle wymagały niewiele pamięci i zużywały bardzo mało łącza. Obecnie trochę tracą rację bytu. Dlaczego? Łącza są szybkie i praktycznie każdy komputer jest wyposażony w kamerę internetową. Można zatem bez problemów zestawić wideokonferencję i grać "normalnie"; przekierowując kamerkę na kości przy rzucie czy pokazując odręczną mapę.

Jeżeli gracze mają do siebie zaufanie to na dobrą sprawę wystarczy sam dźwięk - kapitalnie spisuje się np. TeamSpeak wykorzystywany namiętnie przez CS'owców...



Programy "dobre" i "kompletne" są przeważnie płatne (wersja bezpłatna jest okrojona, albo trial); a programy bezpłatne są przeważnie pisane przez amatorów pod ich potrzeby - ostatnio znalazłem coś takiego. Statystyki postaci były tylko pod WH 2 ed. i postaci w drużynie musiało być pięć.


Ja czasami wykorzystuję tylko OpenTable (tworzy zapis rozgrywki) lub DDI - oba są płatne. Zwykle jednak przy graniu "na odległość" wystarcza "telefon" czy inny skype...


PS. Takie pytanie już kilkakrotnie się pojawiało w tym dziale. Wystarczy poszukać tematów...


-----
...BlackBerry...
 
Aschaar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem