Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-08-2011, 22:22   #22
Anonim
 
Reputacja: 1 Anonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputacjęAnonim ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Yzurmir Zobacz post
1. Pisząc "dla innych pasjonatów", miałem na myśli to, że autorki to systemy udostępniane za darmo, stworzone przez graczy, dla graczy, w przeciwieństwie do projektów nadzorowanych przez wydawnictwo.
Autorka wydana przez wydawnictwo i sprzedawana dla zysków (w przeciwieństwie do wydrukowanej własnym kosztem i rozdawanej po pokryciu przez nabywcę tylko tej sumy) -- przestaje być autorką.

2. Co do TofT, to nie jest to przypadkiem plagiat? Mam ten system na komputerze i kiedyś go przejrzałem -- o ile pamiętam, to niektóre teksty są skopiowane wprost z oficjalnych podręczników, tak że to jest bardziej kompilacja niż własny dodatek. Mogę się mylić. W każdym razie ta wersja pozostaje autorką, bo została stworzona przez jednego człowieka i nieoficjalnie (bazuje na materiałach, do których prawa ma kto inny).
A czy jest lepsza? Ja nie przeczytałem praktycznie niczego z tegofoliału, ale obecność magicznych bardów i tatuażystów trochę mnie odstrasza.

3. Jaki system zrobiłeś? Chętnie się zapoznam, jeśli jeszcze gdzieś jest.
ad1. W porządku.

ad2. Nie wiem czy jest to plagiat, wiem, że to grubizna. Magiczny bard i tatuażysta brzmią tak fajnie, że teraz zobaczę o czym ty piszesz... bardów jest kilku i bym musiał się wdrożyć bardziej, ale mistrz tatuażu to przecież klasyka. To taka magia run tylko na ciało i na stałe. Coś w tym stylu, ale z rysunkiem było wczoraj w Conan Barbarzyńca.

ad3. Kiedyś tu wrzucę. Mechanika dla "powergamerów". Bez losowości, opcjonalnie rzut monetą. System jest jak ogóreczek do wódki radości grania.



Cytat:
Napisał Minty Zobacz post
Anonimie, Twojego systemu pewno nikt by nie kupił (wnioskuje po tym, jak piszesz na LI), więc nieistotne dla sprawy jest to, co Ty byś ze swoimi wypocinami zrobił.
Jeżeli ktoś chce napisać super komercjalny system, to powinien się tym zając na cały etat, ja? I co, mama go wtedy utrzyma?

Na marginesie dodam, że twoje tekściki nikogo nie wprowadzają we wściekłość, nie myśl sobie... eech, to zwyczajnie irytuje. Pewnie wiesz coś o tym, nie?

Nie zaskakuj swoim zmysłem ekonomicznym, wiemy, że z pisania trudno wyżyć, co mimo wszystko oznacza, że... dostaje się za to pieniążki, tak? No widzisz.

PS. Podziel się swoim systemem, może zacznę cię szanować przynajmniej jako rpgowca :-/
Wstaw sobie to w podpis: Trololo - YouTube bo jeszcze ktoś pomyśli, że ty tak na poważnie piszesz. Zabawne. Ale już starczy. Bez odbioru.
 
Anonim jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem