Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-09-2011, 01:09   #1
Nemo
 
Nemo's Avatar
 
Reputacja: 1 Nemo ma z czego być dumnyNemo ma z czego być dumnyNemo ma z czego być dumnyNemo ma z czego być dumnyNemo ma z czego być dumnyNemo ma z czego być dumnyNemo ma z czego być dumnyNemo ma z czego być dumnyNemo ma z czego być dumnyNemo ma z czego być dumnyNemo ma z czego być dumny
Przygody ze sklepowej półki

Czyli uwagi na temat prowadzenia gotowych modułów.
Dość często spotykam się z opinią, że jest to nie tylko pójście na łatwiznę (argumentowane tym, że porządny i mniej leniwy mistrz gry sam by sobie uknuł przygodę), ale również skazanie siebie i graczy na niezbyt wyrafinowaną rozgrywkę. I w sumie nie dziwie się, bo znaczna część dostępnych przygód to średnio eleganckie, czasem nieprzemyślane, dungeon crawle.
Jednak ostatnio przeglądając różne tego typu przygody, zauważyłem trochę plusów takiego rozwiązania. Na pewno wielką wygodą są ładnie podane rozpiski przeciwników i ogólnie, sporą część mechaniki mistrz gry ma zaserwowaną na tacy, nie mówiąc już o czymś, co zachęciło mnie do poprowadzenia w najbliższym czasie gotowej przygody - mapy! Ładne, wygodne mapki, które pozbywają się największego dla mnie problemu w prowadzeniu, czyli konieczności kreślenia mniej lub bardziej zaawansowanych planów lokacji.
W dodatku, jest kilka całkiem niezłych przygód, chociażby słynna Red Hand Of Doom. Więc w sumie jak się poszuka, to znajdzie.
Z drugiej strony, gotowce mogą być przydatne nawet dla MG który nie zamierza prowadzić tej przygody...bo chce tylko bloki statystyk, inspiracji i map. Ale może są jakieś zbiory mapek i inne tego typu publikacje, dla których nie trzeba nabywać całej przygody?
Ogólnie rzecz biorąc, jakie są wasze doświadczenia z prowadzeniem gotowców oraz opinie na ten temat, uwagi odnośnie wad i zalet tego rozwiązania?
 
__________________
A true gamer should do his best to create the most powerful character possible! And to that end you need to find the most gamebreaking combination of skills, feats, weapons and armors! All of that for the ultimate purpose of making you character stronger and stronger!
That's the true essence of the RPG games!
Nemo jest offline