Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-09-2011, 22:44   #10
deMaus
 
deMaus's Avatar
 
Reputacja: 1 deMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumny
A ja powiem, że tak jak inni już wcześniej napisali. Mechanika jest po to, aby osoby, które nie czują się na siłach aktorsko, mogły używać (tworzyć) postacie z umiejętnościmi opartymi na charyzmie itp.

Ja osobiście stosuję coś takiego, po sesji pytam graczy (ale zazwyczaj kilka dni po sesji, aby ochłonęli) poprzez telefon, maila, facebooka, między innymi o:
- Kto według ciebie był najlepszym graczem na sesji, i dlaczego.

Odpowiedzi są różne, czasem ktoś coś świetnie zagrał, czasem ktoś coś świetnie wymyślił, a czasem podjął doskonała decyzję w walce. Taki gracz dostaje od mnie specjalny żeton, na następnej sesji, który pozwala mu wykonać przerzut (dowolny, w dowolnym momencie, ale swój).

Gracze wiedzą, za co dostali żeton, ale nie wiedzą, kto na nich głosował.
Sprawdza się to bardzo dobrze, bo daje szansę każdemu stylowi rozgrywki.


Dodatkowo moi gracze wiedzą, że u mnie można dostać na sesji bonus do rzutu, za dobre zagrania, które mi się spodobają.
A rozdaje je za, dobre odgrywanie (choć tu najczęściej dostają je gracze, którzy zazwyczaj nie odgrywają), za dobre pomysły, za teamplay, za trzymanie się charakteru, mimo iż przynosi to niekorzyść, za sprytne wykorzystanie mechaniki, za nieprzeszkadzanie offtopami (a raczej za przerywanie ich).
 
deMaus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem