Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-09-2011, 14:29   #12
Cohen
 
Cohen's Avatar
 
Reputacja: 1 Cohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputacjęCohen ma wspaniałą reputację
Bielski ma rację co do zmian proporcji. Pamiętam, jak w empikach czy księgarniach na półkach z fantastyką był Sapkowski i kilku innych z SuperNowy, a teraz fantastyka polska to osobny dział. Duża tu zasługa Fabryki Słów, która przetarła szlak i pokazała, że można na tym zarobić. Jak doszło do tego wydawanie zagranicznych autorów, to książek nagle zrobiło się sporo, a dodając jeszcze pozycje innych wydawnictw, pojawia się dylemat fredrowskiego osiołka. Trudniej więc trafić na coś wartego uwagi.

Inna sprawa, że w literaturze, w sumie niestotne jakiej, króluje obecnie epigonizm tego, co jest aktualnie popularne. Ale w sumie kiedy nie panował? Także jakiekolwiek wieszczenia o końcu czy upadku fantastyki są nietrafione i obniżenia poziomu książek fantastycznych upatrywałbym, jak pisałem wcześniej, w innych kwestiach.

No a na koniec coś wesołego, żeby cała klasa się pośmiała.

Cytat:
Odpowiadając w konwencji Twojej wypowiedzi: bo lubię placki rotfl wtf lmao
Nie wiem, dlaczego użytkowniczka Mira nie napisała tego w tym wątku. To, że ma się to nijak do mojego pierwszego posta tutaj oczywiście pod uwagę nie bierzemy, c'nie?
 
__________________
Now I'm hiding in Honduras
I'm a desperate man
Send lawyers, guns and money
The shit has hit the fan
- Warren Zevon, "Lawyers, Guns and Money"
Cohen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem